Відлуння миролюбності Обами: США передали Україні контрбатарейні радарні системи з обмеженими функціями - Бутусов

Навіть незважаючи на це, надання Україні зазначеної техніки має для ЗСУ неоціненне значення, оскільки своїх аналогічних радарів Україна не має.

Ілюстрація:https://gazeta.zn.ua

Американська сторона обмежила частину функцій поставлених в Україну радарів артилерійської розвідки, призначених для пошуку і виявлення артилерійських батарей супротивника, що значно знижує ефективність бойового застосування української артилерії. Про це в своїй статті для Дзеркала тижня пише журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов, передають Патріоти України.

За його словами, надання Україні зазначеної техніки має для ЗСУ неоціненне значення, оскільки своїх аналогічних радарів у України немає.

Американські радари сьогодні виконують основний обсяг роботи з виявлення артилерійських позицій російських військ на Донбасі. США поставили українській стороні кілька десятків комплексів. Серед них - мобільні комплекси ближньої дії типу AN / TPQ-48 і AN / TPQ-49, з дальністю виявлення до 10 кілометрів, а також як мінімум 6 мобільних комплексів AN / TPQ-36 з дальністю виявлення до 24 кілометрів.

"Однак є і проблема: при поставці радарів американські військові обмежили функції цієї техніки. Радари видають точні координати цілей, проте позбавлені функції коригувати власний контрбатарейний вогонь. Тобто обчислювати траєкторії своїх власних снарядів, які летять для ураження батарей противника, і уточнювати, наскільки точно вражена обчислена мета. Незважаючи на неодноразові запити української сторони, досі американська сторона не надає коди доступу для зміни цих параметрів. Це в значній мірі знижує ефективність бойового застосування української артилерії в ході контрбатарейної боротьби", - йдеться в статті.

Автор зазначає, що поставки комплексів були обіцяні держдепартаментом США ще в липні 2014 року. Тоді артилерійські радари були покликані зафіксувати факт застосування російської артилерії з території РФ по Україні.

"Війна ще не стала війною механізованих з'єднань. І радари повинні були, за задумом Вашингтона, викрити російську участь, стати, по суті, інструментом моніторингу, а не бойовим інструментом нанесення ураження російської армії. Саме звідси народилося абсурдне обмеження, що не дозволяє інтегрувати радари в українські волонтерські системи управління артилерійським вогнем. Обмеження функцій повинно було, за задумом адміністрації Обами, показати, що США не хочуть ескалації війни, що цей захід спрямований не на нанесення втрат російській армії, а на фіксацію порушень", - вказує Бутусов.

За його словами, вже в серпні 2014 го, після початку масштабного вторгнення в Донбас регулярної російської армії, це обмеження втратило свій сенс. Незважаючи на це, при поставках радарів як і раніше застосовується давно застарілий підхід.

"Причому підхід цей просто вражає своїм бюрократичним ідіотизмом. Радар залишається радаром, і поставки США однозначно говорять про постачання сучасного озброєння українцям. Радари дають координати російських батарей з високою точністю. І при наявності найпростіших систем управління вогнем українці насипали і насипають у відповідь по цих координатах снаряди.

Так, не так швидко і точно насипають, як могли б, але попадання все одно є, все одно знищується техніка та особовий склад противника. Так в чому сенс обмежувати функціонал радара? Чому не дати алгоритми доступу в систему управління для інтеграції з системою управління вогнем?", - задається питанням експерт.

На думку Бутусова, в дане рішення втручалися люди, які не мають компетенції в військових питаннях, і рішення має інерцію, яку неможливо пробити в Вашингтоні навіть через роки.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Стати мільйонером за секунду: Які "щасливі" номера лотереї випадають найчастіше

четвер, 21 листопад 2024, 14:44

Шанс виграти у лотерею становить один до 45 057 474, тобто гравці мають більше шансів отримати удар блискавки, ніж виграти в лотерею. Однак Daily Star з посиланням на експертів зазначає, що існують "щасливі" номера, які в середньому випадають найчастіш...

"Це ідея клінічного ідіота Рогозіна": Авіаексперт - про удар по Україні ракетою Р-26 "Рубєж"

четвер, 21 листопад 2024, 14:31

Удар по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою Р-26 "Рубеж" є безумством через дуже велику мінімальну дальність польоту та величезну вартість однієї одиниці – $50 млн. Про це в інтерв’ю журналістам сказав експерт з питань авіації Валерій Роман...