Війна Генпрокуратури за вплив на суди: Політолог про справу "ГПУ проти Гречковського"

Замість реформування судової системи і виведення справи під юрисдикцію НАБУ, ми знову бачимо боротьбу різних груп, і особливо ГПУ за вплив на суддів.

Павло Гречковський. Фото:www.dilovyi.info

"Спроби арешту члена Вищої Ради юстиції Павла Гречковського пов'язані з експансією ГПУ на судову гілку влади. Замість реформування системи і виведення справи під юрисдикцію НАБУ, ми знову бачимо боротьбу за вплив". Так прокоментував резонансну справу "ГПУ проти Гречковського" політичний аналітик Петро Охотін, передають Патріоти України з посиланням на Gаzeta.ua.

"Буквально за тиждень вступає в силу конституційна реформа в частині судочинства, заплановано значні зміни в органах суддівського самоврядування та нові кадрові призначення. Спостерігаємо, що різні групи впливу давно вже почали готуватися до війни за контроль над судами. До прикладу, Верховна Рада не призначила на посади пожиттєво 700 суддів, і тепер після 30 вересня ці призначення буде проводити Вища Рада юстиції.

Щодо відносин між Генпрокуратурою та суддями - там усе не зовсім гладко. Судді скаржаться на непрофесійно оформлені справи від ГПУ, їх неможливо довести до обвинувального вироку. Логіка проста: для таких справ ймовірно потрібні ручні судді. І саме на етапі призначення пожиттєво якраз і можна вимагати їх лояльності довжиною з життя.

Членам Вищої Ради юстиції зараз не позаздриш - їх атакують лобісти, адвокати, "олдскульні" корупціонери, і, як виявляється – прокурори. Аналізуючи справу Гречковського, потрібно пам'ятати, що навіть чинні залежні суди не хотіли виносити вибір для нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Наразі виглядає так, що участь П.Гречковського у факті вимагання базується лише на свідченнях затриманого (для суду цього завжди недостатньо), жодного доказу їх зв'язку суд і громадськість не бачили. Навіть сама ВРЮ відмовилася відсторонити Гречковського від виконання повноважень на час розслідування. Там мабуть юристи працюють.

Прокуратура показує в Інтернеті незрозумілі ролики про сумку з купюрами та нарізку чиїхось переляканих свідчень, які навіть у суді не зможуть бути розглянуті, так як більш за все давались під тиском, та розміщує інформацію про дорогі машини і годинники обвинуваченого - таку операторську роботу бачимо не вперше. Наголос має робитися не на "голівудській картинці", а на тому, чи задеклароване це майно і чи дозволяли його адвокатські гонарари в минулому купити такі іграшки.

В результаті Вища Рада юстиції повинна злякатися такого преценденту і зробити кілька послуг прокурорам, а справа Гречковського розсиплеться і не дійде навіть до суду. Українці утримують правоохоронні органи для результату, а їм пропонують "Discovery channel", де посадовців ловлять, показують, відпускають" – резюмує експерт.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

В лобі готелю Hyatt у Києві: Нардепа Железняка помітили на таємній зустрічі з впливовою особою (фото)

понеділок, 7 квітень 2025, 21:59

Народний депутат Ярослав Железняк таємно зустрівся з головою конкурсної комісії з добору директора Бюро економічної безпеки Лаурою Штефан. Фото зустрічі оприлюднили Telegram-канали, передають Патріоти України. Зокрема, першого заступника Комітету з пит...

"Чим ближче до передової - тим краще годують": Сазонов розповів ухилянтам про переваги служби

понеділок, 7 квітень 2025, 21:43

Військовий та блогер Кирило Сазонов розповів військовозобов'язаним про переваги служби у Збройних силах на передовій. Про це йдеться у дописі у Telegram-каналі, передають Патріоти України. Сазонов опублікував світлину з їдальні зі стравами, зазначивши,...