Врятувати героїв: Як евакуюють поранених з АТО (відео)

Після того, як пораненого стабілізують, його везуть в аеропорт, звідки вертольотом забирають. У більшості випадків на Дніпропетровськ.

Евакуація поранених із зони АТО. Фото: скрін відео

Волонтерський рух "Повернись живим" зняв ролик про те, як евакуюють поранених з АТО. На відео евакуюють "важкого трьохсотого" з 59-ї бригади. Військові називають поранених "трьохсотими".

Слово "важкий" позначає, що людина вже ніколи не буде вести колишній спосіб життя і, можливо, помре в процесі....

59-а бригада – це новий підрозділ, сформований під час війни. Зараз вони займають велику ділянку фронту й учора потрапили в халепу. Троє загиблих. Кількість "трьохсотих" невідома.

Але це один із них. Про це повідомляє засновник ініціативи "Повернись живим" Віталій Дейнега на сторінці руху в Facebook, зазначають Патріоти України.

Поранених везуть на аеродроми, до яких може безпечно підлетіти вертоліт, і відвозять на "велику землю". Після поранення людина проходить кілька фаз.

Якщо поранення несумісне з життям – він стає "двохсотим" (загиблим). Якщо до нього вчасно не встигає інший вояк – та ж історія. Потім він потрапляє до рук медика, і якщо джгути були накладені вчасно, то тепер головне завдання – довезти його до госпіталю.

По дорозі в госпіталь його стабілізують. Це короткочасна стабілізація. Її завдання – протримати людину як можна довше. У прифронтових госпіталях людину стабілізують уже на довше.

Тут відновлюють кількість крові у венах. Зшивають все, що можуть. Ампутують кінцівки, яких не врятувати. Якщо в цьому госпіталі немає апаратів зовнішньої фіксації, то шанси на ампутацію виростають устократ.

Якщо хірург не має змоги врятувати кінцівку – він іде найпростішим шляхом. Його головне завдання – врятувати життя, а не ногу. Але, слава Богові, практично всі прифронтові госпіталі оснащені потрібною кількістю АЗФ.

Завдяки вам, дорогі друзі. Завдяки тому, що ви підтримали медицину і "Повернись живим". Після того, як пораненого стабілізують, його везуть в аеропорт, звідки вертольотом забирають.

У більшості випадків на Дніпропетровськ. Там починаються довге, дороге і не завжди передбачуване лікування. Зараз пораненого, що на відео, відвезуть у Дніпропетровськ.

Його будуть довго і дорого лікувати. Держава заплатить 300 тисяч гривень компенсації його родині. Можливо, це підвищить якість життя пораненого, але навряд чи зробить її такою, як раніше.

Сім'я витрачатиме гроші і нерви. Які можна було б зберегти просто завчасно купивши хлопцям тепловізори. Переважна більшість загибель і поранень під час "перемир'я" трапляються вночі.

Багато хто з цих хлопців не отримав би поранень, якби армія була забезпечена нічною оптикою, міношукачами, засобами зв'язку і мала добре підготовлених саперів.

Тому зараз "Повернись живим" збирає гроші для 59-ї бригади на три тепловізора Pulsar HD50S ціною в $2850. Проект "Повернись живим"

Проект "Повернись живим"

http://www.savelife.in.ua
http://twitter.com/backandalive
https://www.youtube.com/c/SavelifeInUaKiev?sub_con...


Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 19 січня. Макарів день. Важливі клопоти краще відкласти

неділя, 19 січень 2025, 7:05

19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...

"Ми не забули ані про нього, ані про його колег": У Третій штурмовій порадили, де ще треба шукати російських агентів

субота, 18 січень 2025, 21:52

Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...