Волонтерський рух "Повернись живим" зняв ролик про те, як евакуюють поранених з АТО. На відео евакуюють "важкого трьохсотого" з 59-ї бригади. Військові називають поранених "трьохсотими".
Слово "важкий" позначає, що людина вже ніколи не буде вести колишній спосіб життя і, можливо, помре в процесі....
59-а бригада – це новий підрозділ, сформований під час війни. Зараз вони займають велику ділянку фронту й учора потрапили в халепу. Троє загиблих. Кількість "трьохсотих" невідома.
Але це один із них. Про це повідомляє засновник ініціативи "Повернись живим" Віталій Дейнега на сторінці руху в Facebook, зазначають Патріоти України.
Поранених везуть на аеродроми, до яких може безпечно підлетіти вертоліт, і відвозять на "велику землю". Після поранення людина проходить кілька фаз.
Якщо поранення несумісне з життям – він стає "двохсотим" (загиблим). Якщо до нього вчасно не встигає інший вояк – та ж історія. Потім він потрапляє до рук медика, і якщо джгути були накладені вчасно, то тепер головне завдання – довезти його до госпіталю.
По дорозі в госпіталь його стабілізують. Це короткочасна стабілізація. Її завдання – протримати людину як можна довше. У прифронтових госпіталях людину стабілізують уже на довше.
Тут відновлюють кількість крові у венах. Зшивають все, що можуть. Ампутують кінцівки, яких не врятувати. Якщо в цьому госпіталі немає апаратів зовнішньої фіксації, то шанси на ампутацію виростають устократ.
Якщо хірург не має змоги врятувати кінцівку – він іде найпростішим шляхом. Його головне завдання – врятувати життя, а не ногу. Але, слава Богові, практично всі прифронтові госпіталі оснащені потрібною кількістю АЗФ.
Завдяки вам, дорогі друзі. Завдяки тому, що ви підтримали медицину і "Повернись живим". Після того, як пораненого стабілізують, його везуть в аеропорт, звідки вертольотом забирають.
У більшості випадків на Дніпропетровськ. Там починаються довге, дороге і не завжди передбачуване лікування. Зараз пораненого, що на відео, відвезуть у Дніпропетровськ.
Його будуть довго і дорого лікувати. Держава заплатить 300 тисяч гривень компенсації його родині. Можливо, це підвищить якість життя пораненого, але навряд чи зробить її такою, як раніше.
Сім'я витрачатиме гроші і нерви. Які можна було б зберегти просто завчасно купивши хлопцям тепловізори. Переважна більшість загибель і поранень під час "перемир'я" трапляються вночі.
Багато хто з цих хлопців не отримав би поранень, якби армія була забезпечена нічною оптикою, міношукачами, засобами зв'язку і мала добре підготовлених саперів.
Тому зараз "Повернись живим" збирає гроші для 59-ї бригади на три тепловізора Pulsar HD50S ціною в $2850. Проект "Повернись живим"
Проект "Повернись живим"
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...