Виступ американського віце-президента в українському парламенті - це ж не просто урок парламентського мистецтва. Це ще й урок чесності. Про це на LB.ua написав журналіст Віталій Портніков, передають Патріоти України.
"Виступ американського віце-президента в українському парламенті - це ж не просто урок парламентського мистецтва. Це ще й урок чесності. Байден виступав перед українськими парламентаріями так, як зазвичай провідні американські політики виступають перед своїми виборцями.
Так, в таких виступах, як правило, багато пафосу, вони емоційні, в них чимало цитат і відсилань до авторитетів. Але слухачі цих виступів не можуть запідозрити оратора в найголовнішому - у нечесності, в презирстві до проповідуваних цінностях.
Тому що чесність перед людьми - це основа американської політики і краще поплатитися рейтингом і електоральною перспективою, ніж бути запідозреним у брехні.
Байден нічого нового українським парламентарям - і нам, громадянам України - не сказав. Він лише нагадав деякі непорушні істини, які ми і самі про себе знаємо, але сподіваємося, що їх не знають інші.
Нагадав про відповідальність за побудову нової держави - про той історичний шанс, який ми отримали завдяки Майдану і який не можна упустити. Про всепоглинаючу корупцію, яка заважає реформам на всіх рівнях української влади та суспільства.
Про те, що український досвід важливий не тільки для нас, але й для наших сусідів. І справді - Україна є першою з колишніх радянських республік - якщо не рахувати країн Балтії - хто приступив до модернізації, що не передбачає збереження радянського політичного і економічного досвіду, простіше кажучи - що не передбачає збереження авторитаризму.
І якщо у нас вийде - то може вийти і в інших, навіть у Росії, яку роз'їдає диктатура, корупція і невігластво. А якщо не вийде - то це буде означати, що ніякої альтернативи авторитаризму, олігархії і злидням на пострадянському просторі немає, що це і є сенс цього простору.
Під час виступу Байдена камера вихоплювала обличчя провідних українських політиків, які слухали його з нарочито серйозними обличчями. Ці люди теж вміють виступати, теж вміють використовувати настрої залу, теж чудово відчувають кон'юнктуру.
Але вони - і це найголовніше відмінність українських політиків від американських - не вміють мотивувати. Вони вміють вловити настрій і потім обернути його собі на користь. А Байден цей настрій створює. Він намагається вселити в людей впевненість у завтрашньому дні, повірити в свої можливості, покликання і місію.
Звичайно, це не так просто в залі, який переповнений пропаленими циніками і в якому так мало справжніх політиків і так багато людей, які плутають політику з бізнесом або просто життєвим успіхом - з таким же успіхом можна читати лекцію з квантової механіки на філологічному факультеті.
І все ж Байден звертається не тільки до тих, хто перебував у момент його виступу в залі засідань Верховної Ради. Він звертається до нас усіх - від імені передової демократичної держави сучасного світу і від свого власного імені, імені людини, яка хоче в нас вірити.
І нам потрібно не його не підвести. Нам потрібно себе не підвести", - написав Віталій Портников.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...