Загострення бойових дій поблизу Авдіївки пов’язане з бажанням Путіна показати Дональду Трампу, що ситуація на Донбасі неконтрольована, бойові дії продовжуються і необхідно замиритися або досягнути якоїсь проміжної позиції. Таку думку сайту "24" висловив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, передають Патріоти України.
- Ескалація необхідна Кремлю для збільшення кількості аргументів у Путіна для Трампа. Російський президент показує, що ситуація на Донбасі виходить з-під контролю, починаються масштабні військові дії, і Захід може отримати велику загрозу безпеці в Європі на етапі входження Трампа в президентство. Путін каже: "Вам це потрібно? Ні? Тоді давай домовлятися відносно стратегічних питань відносно Сирії, по європейській безпеці тощо", – зазначив Кулик.
За його словами, Україна, швидше за все, буде частиною східноєвропейської стратегії Білого дому. На його думку, Києву варто готуватись до тиску з боку нової адміністрації США. Трамп шукатиме різні варіанти формату взаємовідносин.
"Президент США намагатиметься спочатку ігнорувати, потім жорстко реагувати, а потім будувати відносини. Нас чекають випробування і нестабільність, мінімум півроку існування перехідної адміністрації Трампа", – вважає політолог.
Водночас експерт зауважив, що всі зацікавлені сторони по-різному трактують Мінські домовленості щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Хоча, наголошує Кулик, там логічно сформульовані позиції, які вимагають поетапного виконання.
- Все має відбуватися поетапно: спочатку перший, потім другий пункти. А не перший, а за ним сьомий. Але Мінські угоди не є нормами міжнародного права. Вони не підписані і завізовані відповідно до чинного законодавства, яке регулює міжнародні відносини, а виконуються лише по факту, тому і трактовка їх зовсім різна. Це відбуватиметься постійно, поки не буде підписано якийсь документ, який матиме офіційний статус, – зауважив Віталій Кулик.
Нагадаємо, з 30 січня запеклі та важкі бої тривають біля Авдіївки. Мешканці міста вже готуються до евакуації.
Ескалація напруження співпала з першою телефонною розмовою Трампа і Путіна, яка відбулася 28 січня.
Як повідомив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, нове керівництво США виступає за активізацію врегулювання конфлікту в Україні. При цьому Москва виступає за реалізацію Мінських домовленостей з боку Києва, а загостренняв Авдіївці сталося через те, що ЗСУ самі почали обстрілювати позиції бойовиків "ДНР".
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...