Захід боїться заморожування конфлікту на Донбасі, і Путін на цьому грає, - політолог

В публічній риториці Росія каже, що проти заморожування конфлікту і закликає до реалізації мінських угод. Це сигнал Заходу ще раз спробувати підштовхнути Україну на виконання політичної частини домовленостей.

Володимир Фесенко. Фото:СегодняЗаяви Путіна, що Росія проти заморожування конфлікту на Донбасі, спрямовані на західних партнерів. На Заході дуже бояться заморожування конфлікту. Це ще й гра на те, щоб не допустити посилення санкцій з боку США і водночас підштовхувати європейців до пом'якшення власних санкцій. Таку думку сайту 24 висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента Володимир Фесенко, зазначають Патріоти України.

Втім, зауважує політолог, у цих заявах президента РФ приховане протиріччя. Тому що де-факто Росія йде по шляху заморожування конфлікту.

"При російському благословення в "Д/ЛНР" проводять перевибори так званого керівництва. Це створить ризики для підриву Мінських угод, але, по суті, це консервація ситуації. По-друге, проведена так звана націоналізація українських підприємств в ОРДЛО. І навіть ідея з миротворцями, які мають охороняти спостерігачів ОБСЄ, а їх функції повинні стосуватися тільки лінії розмежування, – все це сценарій заморожування конфлікту. Це може привести до припинення військових дій, але закріпить поділ Донбасу на дві частини," – наголошує Фесенко.

За словами політолога, експерти, що працюють із радником Путіна Сурковим, вважають цей сценарій найімовірнішим. Тим більше, що досвід у Росії є – у Абхазії, Південній Осетії і Придністров'ї. І він є пріоритетним.

"Але в публічній риториці Росія каже, що проти заморожування конфлікту і закликає до реалізації мінських угод. Це сигнал Заходу – ще раз спробувати їх підштовхнути до того, аби вони натиснули на Україну з метою змусити нас виконати політичну частину домовленостей", – вважає політолог.

На переконання Фесенка, це утопічна тактика Путіна. Перед президентськими і парламентськими виборами в Україні у Верховній Раді неможливо провести жоден законопроект, який би передбачав вибори в ОРДЛО та виконання інших пунктів мінських угод.

"На Донбасі нічого кардинально не зміниться, і ситуація стане ще більш заплутаною. Але заяви Путіна говорять про те, що поки Росія буде в переговорах і буде зацікавлена в налагодженні відносин із Заходом, ризики великої війни мінімальні," – наголосив Володимир Фесенко.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Чиновники з Міноборони авансують підприємствам десятки мільярдів гривень, однак на фронт у заявлені терміни доходить менше половини мін, - Борислав Береза

п’ятниця, 22 листопад 2024, 14:17

"Чиновники з Міноборони вкотре сіли в калюжу: авансують підприємствам десятки мільярдів гривень, однак на фронт у заявлені терміни доходить менше половини мін. Однак і з ними серйозні проблеми. Що відбувається? "Нам не страшні московські воші, нам стра...

Тільки одна людина, яка називала мене "кастрюлеголовой", вибачилася після початку великої війни, - журналістка

п’ятниця, 22 листопад 2024, 13:43

"Вчора був той самий день – День гідності та свободи. Трохи не пропустила. День "майданутых", по-простому", - пише харківська журналістка Анна Гін на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:. "Не віриться, що вже ...