12 ознак підробок: НБУ попереджає про новий вид фальшивих гривневих банкнот

Серійні номери на усіх фальшивих банкнотах відсутні.

НБУ. Фото: Закон і Бізнес.

Національний банк почав вилучати з грошового обороту новий вид підробок 500-грівеннних банкнот зразка 2006 року. Новину передають Патріоти України.

«Зазначені підробки можуть становити потенційну небезпеку для терміналів з прийому платежів в разі їх неналежного налаштування», – повідомляє UBR посилаючися на телеграму НБУ №50-0006/22908. Банки мають переналаштували свої платіжні термінали і банкомати, щоб ті стали відсівати новий вид фальшивок.

У телграмі Національний банк дав детальний опис таких купюр. Всього 12 ознак підробок:

Кольори підроблених банкнот наближені до кольору справжніх.

Зображення на банкнотах (крім зображень, що створюють карти інфрачервоної і магнітного захисту), виконані офсетним способом друку. Рельєфність елементів не імітована. Якість друку гірше, ніж на справжніх банкнотах.

Зображення, створюють карти інфрачервоної і магнітного захисту, виконані глибоким способом друку темно-коричневою фарбою на лицьовій стороні банкноти. Рельєф фарби на поверхні паперу незначний, тактильно не відчувається.

Інфрачервоний і магнітний захист імітовані, карта інфрачервоних і магнітних зображень наближена до оригіналу. Серійні номери відсутні.

Для виготовлення підроблених банкнот використана спеціальна папір, який не флуоресціює в ультрафіолетових променях і має: водяні знаки у вигляді темних і світлих букв «S», розташованих по всій площі банкноти – не відповідають водяним знакам на справжній банкноті. А також розташовані в товщі паперу видимі захисні волокна світло-жовтого, світло-зеленого і червоного кольорів, флуоресцируют жовто-зеленим і червоним кольорами – не відповідають захисним волокнам на справжній банкноті (невидимі при денному світлі).

Захисна стрічка імітована на лицьовій стороні банкноти печаткою темно-коричневою фарбою з магнітними властивостями; текст і флуоресценція на стрічці не імітовані.

Флуоресцентна захист частково імітована – зображення зеленого кольору з обох боків банкноти флуоресцируют жовто-зеленим кольором.

Ефект зміни кольору оптично-змінного зображення ромба на лицьовій стороні банкноти НЕ імітований.

Мікротексти частково імітовані і читаються. Частини наскрізного елемента (цифрове позначення номіналу “500”) при розгляді банкноти проти світла не збігаються.

Латентне зображення у вигляді цифрового позначення номіналу “500” частково імітовані, але ефект зміни цифрового позначення номіналу з позитивного на негативний не відтворено.

У телеграмі Нацбанк нагадав, що банки зобов’язані вилучати фальшиві банкноти і оперативно сповіщати про це регулятора в письмовому вигляді – не пізніше, ніж на наступний робочий день.

В українців зникає пенсійний стаж: Ось чому недораховують роки роботи та як це виправити

понеділок, 28 липень 2025, 12:56

В Україні дедалі більше пенсіонерів зіштовхуються з проблемою зникнення частини стажу через старі документи або несплату ЄСВ роботодавцями після 2004 року. Втрачені роки можна відновити через довідки, архіви чи навіть свідчення, але діяти потрібно вчас...

"Будемо змушені вдаватися до жорсткіших заходів": У Нацбанку заговорили про план "Б" на випадок браку допомоги

понеділок, 28 липень 2025, 11:44

У разі дефіциту зовнішнього фінансування Національний банк України буде змушений вдаватися до жорсткіших монетарних заходів. Крім того, Києву потрібно виконувати свої зобов'язання, що отримати вже обіцяне. Про це заявив заступник голови НБУ Сергій Ніко...