"А це вам за Greenpeace": Суд Гааги оштрафував Росію на мільйони євро

В Гаазі постановили, що Російська Федерація порушила зобов'язання по ряду положень Конвенції ООН з морського права.

Росіянам доведеться заплатити за затримання активістів та судна. Фото: Рейтерс.

Міжнародний арбітраж при Постійній палаті третейського суду в Гаазі зобов'язав Росію виплатити Нідерландам майже 5,4 млн євро за затримання корабля Arctic Sunrise з активістами Greenpeace в 2013 році. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на inforesist.org.

Зокрема, більше 3 мільйонів євро з цієї суми мають отримати 30 членів екіпажу. Ще 1,7 мільйона необхідно сплатити за пошкодження судна Arctic Sunrise. Також враховуються 625 тисяч доларів за судові витрати і 13,5 тисяч євро для того, щоб компенсувати витрати влади Нідерландів на банківську гарантію на користь Росії.

Суд також дозволив стягнути з Росії відсотки з зазначених сум, оскільки Москва не виконала рішення суду і не внесла аванс на оплату витрат за час судового процесу. Рішення суду без вказівки суми компенсації винесли в серпні 2015 року. Тоді в Гаазі постановили, що Російська Федерація порушила зобов'язання по ряду положень Конвенції ООН з морського права.
18 вересня 2013 року активісти Greenpeace провели протестну акцію на Arctic Sunrise і спробували залізти на платформу «Прирозломного». Росії поставили у провину те, що прикордонники без згоди Нідерландів висадилися на борт під голландським прапором, захопили його і доставили в порт Мурманська, а також заарештували 30 активістів і ініціювали проти них судовий розгляд.
У Greenpeace стверджували, що в момент затримання перебували в нейтральних водах поблизу російської бурової платформи. Російська влада звинуватила активістів у вторгненні в заборонену 500-метрову зону. Учасників акції, раніше обвинувачених в піратстві і хуліганстві, амністували в листопаді 2013 року. Разом з 29 активістами затримали фотографа Дениса Синякова, якого також пізніше звільнили. Арешт Arctic Sunrise зняли в червні 2014 року, до кінця місяця новий екіпаж отримав доступ до судна.

Волонтери з ГО “Важливі дії” передали на Бахмутський напрямок ще один бойовий пікап

вівторок, 7 лютий 2023, 23:02

Спеціально під потреби ЗСУ був обраний автомобіль IVECO VM90, оскільки вкрай важлива висока прохідність такого автомобіля. IVECO VM90 може використовуватися у якості командно-штабного та медичного варіанту, а також як бойова одиниця з можливістю установки

Виготовляють у тому числі для України: У Латвії горить завод із виробництва безпілотників (відео)

вівторок, 7 лютий 2023, 19:14

У Латвії, в місті Марупе сталася масштабна пожежа на підприємстві з виробництва безпілотних літальних апаратів Edge Autonomy, який виготовляє дрони в тому числі для України. В результаті загоряння утворилося сильне задимлення, інформують Патріоти Украї...