Автоматизація наступає: Через три роки більшість програмістів з країн, що розвиваються, можуть залишитись безробітними

У статті досліджується ситуація в ІТ-індустрії на прикладі Індії.

Фото:https://www.nytimes.com

За прогнозами аналітиків, до 2020 року до 70% індійських програмістів можуть втратити роботу через занадто швидкий розвиток автоматизації, машинного навчання та автоматичного аналізу великих даних. Без необхідних ринку навичок працівників IT-індустрії в Індії зможуть безболісно замінити машинами, тоді як фахівці з достатніми навичками все ще будуть затребувані. Кореспондент The New York Times розібралася в ситуації на ринку праці Індії та розповіла, як жителі густонаселеної країни шукають роботу і чого вони насправді бояться, зазначають Патріоти України.

Останні 20 років індустрія інформаційних технологій в Індії росла дуже швидко через так званийОфшоринг - зниження витрат на розробку, виробництво і підтримку різних продуктів за рахунок дешевої робочої сили і низьких податкових ставок. Індія виявилася однією з небагатьох країн, які ідеально підходять для цього.

Згідно з останніми даними, IT-індустрія і пов'язані з нею бізнеси приносять компаніям з відділеннями в Індії більше $150 млрд виручки на рік і дають роботу чотирьом мільйонам громадян в країні. Індійці розробляють і тестують софт, проводять різні дослідження і аналізи масивних обсягів даних, надають підтримку клієнтам американських і європейських компаній, які для таких завдань шукають дешеву робочу силу. Однак глобальна технологічна індустрія все більше покладається на автоматизацію і машинне навчання, що, з одного боку, заощадить гроші і час, а з іншого - може позбавити роботи мільйони індійських працівників.

41-річний індієць Судакар Чударі працював у великій IT-компанії протягом 11 років. Він став одним з багатьох індійських працівників, які позбулися посад в іноземних компаніях через стрімкий розвиток технологій і автоматизації процесів.

Чударі працював з іноземними клієнтами в компанії Tech Mahindra. В його обов'язки входили підтримка програмного забезпечення і аналіз даних за допомогою простих однотипних операцій. Коли керівництво і наймані фахівці з автоматизації виявили, що всю роботу, яку виконує Чударі, можна покласти на комп'ютер, індієць позбувся посади. "У мене 11-річна дитина, моя дружина не працює. Чим мені платити за рахунками?"- говорив він після прохання менеджера Tech Mahindra подати заяву про звільнення. У 2006 році Чударі взяв кредит на квартиру і досі зобов'язаний щомісяця виплачувати його. Він отримав двомісячну зарплату і бонус за 10 років успішної роботи в компанії, - $3200 - але цього вистачить ненадовго.

Кілька місяців пошуку нової роботи не принесли результату - він побував лише на одному інтерв'ю і не отримав пропозицію. І так йдуть справи у багатьох людей, які втратили роботу в Індії.

Сандра Нотардонато, аналітик і віце-президент дослідницької та консультаційної компанії Gartner, говорить про початок "зворотної реакції" - тепер корпорації намагаються скоротити "офшорний" штат до мінімуму, наймаючи фахівців з автоматизації та машинного навчання на передові посади в головних офісах і центрах розробки компаній . "Навіть якщо ці компанії не понесуть великі збитки на етапі перебудови, в результаті постраждають люди, у яких не так багато навичок в Індії", - заявляє аналітик.

Скорочення кількості робочих місць завдасть удар і по урядовому сектору. У 2014 році виборці надали Нарендра Моді, прем'єр-міністру Індії, повноваження на розвиток робочого сектора для населення. Після трьох років перебування адміністрації при владі в січні 2017 року аналіз роботи показав, що питання застопорилося, а нові робочі місця не з'являються. Хоча масштаби ще не ясні до кінця, аналітики вважають, що вже до вересня роботи позбудуться ще 2% населення. Дослідження некомерційної організації NASSCOM в 2015 році показало, що до 2020 року від 50% до 70% навичок працівників стануть неактуальними.

Звичайно, потрібно враховувати і той факт, що нові технології створюють нові робочі місця і дозволять відкрити області, які потребуватимуть фахівців. Але багато індійців просто бояться, що такі робочі місця будуть створені за межами Індії. Наприклад, в США, в той час як президент держави Дональд Трамп обіцяє посилити візові закони.

Щоб уникнути масової паніки, уряд Індії кинувся переконувати громадськість у мінімальних втратах робочих місць. Раві Шанкар Прасад - міністр IT-індустрії Індії - заперечував, що по країні проходять масові звільнення співробітників. Він вважає, що "питання просадки в кількості робочих місць зовсім немає: очевидно - ті, хто не справляється з роботою, повинні піти".

У зв'язку з цією заявою деякі звільнені працівники розвели дискусії про невиконання обов'язків або недостатніх навичок: наприклад, Чударі вважає, що підвищення кваліфікації співробітника лежить на плечах обох сторін - і працівника, і роботодавця. Але при цьому не можна забувати про підготовку молодих кадрів в університетах і на спеціальних довгострокових програмах. Щороку Індія випускає сотні тисяч "фахівців", які мріють працювати в IT-компанії на аутсорсі. Жорстка конкуренція змушує досвідчених робітників підвищувати кваліфікацію або зовсім йти в інші галузі, щоб знайти хоч якусь роботу.

І багато хто з тих, хто втратив роботу, не здалися. Незважаючи на стан справ, працівники намагаються знайти вихід і примкнути до будь-якої IT-компанії і робити все що завгодно - аби за це платили гроші.

В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...