Відносини Росії з Китаєм побудовано за принципом обміну сировини на "ширпортреб і обладнання", а торговий баланс РФ удається утримати лише завдяки торгівлі з Європейським союзом. Про це повідомив російський учений, економіст, професор, доктор економічних наук Яків Міркін Facebook, передають Патріоти України.
"Громадяни, бережіть Європейський союз – джерело нашого добробуту", – зазначив він. Міркін проаналізував звітність Федеральної митної служби за 2015–2017 роки. "2015 року дефіцит Росії у торгівлі з Китаєм (імпорт мінус експорт) був $6,3 млрд. 2016 року – $10,1 млрд, у січні – листопаді 2017 р. – $8,8 млрд... Китай – найбільший із усіх країн світу споживач російської нафти (далі – Німеччина). Щоб усунути торговий дефіцит, потрібно добудувати трубу ("Сила Сибіру") і залити Китай природним газом", – наголосив економіст.
Він уточнив, що торговельний дефіцит із Китаєм Росія покривала завдяки ЄС. "2015 року профіцит Росії у торгівлі з ЄС (експорт мінус імпорт) – $96 млрд., 2016 року – $61 млрд, у січні – листопаді 2017 року – $67 млрд... Та сама модель, що і з Китаєм – обмін сировини на "намисто". Європейський союз формує приблизно 70% профіциту торгового балансу Росії", – розповів Міркін.
Економіст попередив, що події 2013–2014 років тимчасово перервали інтеграцію Росії та Європи у велику економічну систему. "Вони створили простір нелюбові, який неактивно торгує: ЄС – Росія – Китай, чиє майбутнє невідоме", – підсумував він.
В Україні готують єдину методику верифікації пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Це стосується кожного з 1,2 млн українців, які отримують пільги, передають Патріоти України з посиланням ...
Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки, передають Патріоти Ук...