Відносини Росії з Китаєм побудовано за принципом обміну сировини на "ширпортреб і обладнання", а торговий баланс РФ удається утримати лише завдяки торгівлі з Європейським союзом. Про це повідомив російський учений, економіст, професор, доктор економічних наук Яків Міркін Facebook, передають Патріоти України.
"Громадяни, бережіть Європейський союз – джерело нашого добробуту", – зазначив він. Міркін проаналізував звітність Федеральної митної служби за 2015–2017 роки. "2015 року дефіцит Росії у торгівлі з Китаєм (імпорт мінус експорт) був $6,3 млрд. 2016 року – $10,1 млрд, у січні – листопаді 2017 р. – $8,8 млрд... Китай – найбільший із усіх країн світу споживач російської нафти (далі – Німеччина). Щоб усунути торговий дефіцит, потрібно добудувати трубу ("Сила Сибіру") і залити Китай природним газом", – наголосив економіст.
Він уточнив, що торговельний дефіцит із Китаєм Росія покривала завдяки ЄС. "2015 року профіцит Росії у торгівлі з ЄС (експорт мінус імпорт) – $96 млрд., 2016 року – $61 млрд, у січні – листопаді 2017 року – $67 млрд... Та сама модель, що і з Китаєм – обмін сировини на "намисто". Європейський союз формує приблизно 70% профіциту торгового балансу Росії", – розповів Міркін.
Економіст попередив, що події 2013–2014 років тимчасово перервали інтеграцію Росії та Європи у велику економічну систему. "Вони створили простір нелюбові, який неактивно торгує: ЄС – Росія – Китай, чиє майбутнє невідоме", – підсумував він.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...