Британські банки причетні до "відмивання" грошей із Росії

Гроші правлять світом. Закон і мораль — другорядні.

Банк HSBC у Лондоні, фото: Anthony Devlin/PA Archive/Press Association Ima

Через 17 найбільших британських банків, враховуючи HSBC, Royal Bank of Scotland, Lloyds, Barclays, Coutts, пройшли майже 740 млн доларів у рамках міжнародної схеми з відмивання грошей із Росії, повідомляють Патріоти України з посиланням на The Guardian.

Журналісти стверджують, що в рамках цієї схеми з Росії було виведено в 2010-2014 роках майже 20 млрд доларів, проте сума може сягати і 80 млрд доларів.

Слідчі намагаються з'ясувати, хто саме зі впливових громадян Росії брав участь у схемі, яку газета називає "Всесвітня пральня" (the Global Laundromat) і в рамках якої гроші переводилися з Росії спочатку в банки Молдови та Латвії, а потім вже прямували у банки Великобританії і США.

Британським банкам слідчі адресують запитання, чому вони не зупинили сумнівні платежі.

Документи, пов'язані зі схемою, були отримані в 2014 році Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) і "Новой газетой".

Україна отримала пільговий кредит від Канади

п’ятниця, 31 березень 2023, 19:43

До державного бюджету України від Канади надійшло 2,4 млрд канадських доларів (1,8 млрд доларів США) кредиту на пільгових умовах. У грудні канадський уряд також підтримав Київ кредитом у 500 млн, нагадують Патріоти України. Як повідомила прес-служба Мі...

Українців попередили про подорожчання продуктів перед Великоднем: Чим треба запастись

п’ятниця, 31 березень 2023, 14:28

В Україні продукти традиційно подорожчають перед Великоднем. Стало відомо, наскільки зміняться ціни на затребувані асортиментні позиції і чим потрібно запастись перед святом, передають Патріоти України. З початку року в країні максимально зросли ціни н...