Гризти будуть власні скрепи: Росії загрожує величезний стрибок цін на продукти

Витрати на паливо для перевізників товарів в листопаді виросли в середньому на 30%, що не може не позначитися на цінах.
Росіяни скоро будуть мріяти про них? Ілюстрація: соцмережі.

Росія знаходиться на порозі різкого підвищення цін на продукти харчування та інші товари споживчого попиту через підвищення податків і ситуацію на ринку бензіна. Про це йдеться в листі, який прем'єру Дмитру Медведєву направили Національна спілка експертів в сфері транспорту і логістики (Сел), Асоціація компаній роздрібної торгівлі (АКОРТ) і «Руспродсоюз», передають Патріоти України із посиланням на російські ЗМІ.

Після стрибка цін на бензин з їх подальшим «заморожуванням» нафтові компанії почали компенсувати доходи, що випадають за рахунок корпоративних клієнтів, пишуть вони: вводяться сервісні збори, скасовуються знижки. В результаті витрати на паливо для перевізників в листопаді виросли в середньому на 30%.
Транспортні компанії, йдеться в листі, працюють на висококонкурентному і низькомаржинальному ринку і не зможуть утримувати ціни при такому зростанні собівартості. В результаті ціна транспортних послуг може зрости щонайменше на 10%, що неминуче позначиться на роздрібних цінах на товари.
Ситуацію посилить заплановане на 1 січня підвищення ПДВ, скасування пільги до транспортного податку для платників системи «Платон», а також подальше зростання паливних акцизів, які в поєднанні з політикою слабкого рубля стали причиною квітневого шоку на внутрішньому ринку бензину.
Витрати на транспортування можуть займати від 4% до 20% в собівартості продуктів харчування, сказав «Коммерсанту» директор «Руспродсоюза» Дмитро Востріков. За його словами, при незмінній політиці відпускні ціни на російські продукти можуть зрости на 1-8% в залежності від категорії.
Швидше за все, додає Востріков, відреагує сегмент швидкопсувних продуктів, які завозяться в магазини щодня. За словами президента Союзу виробників безалкогольних напоїв і мінеральних вод Максима Новикова, негативний ефект подорожчання палива надасть і на великі компанії з великою географією збуту, і на невеликі локальні підприємства зі складною траєкторією доставки з віддалених населених пунктів.
Лист, відправлений, за словами авторів, 14 грудня, в уряд не надходив, повідомив представник віце-прем'єра Дмитра Козака Ілля Джус.

Правила для частини переселенців змінилися: Які нововведення та кого вони зачепили

п’ятниця, 2 червень 2023, 18:56

Частина переселенців (ВПО) в Україні отримала можливість змінити зареєстроване місце проживання за спрощеною процедурою. Йдеться про тих ВПО, чия адреса постійної реєстрації знаходиться на тимчасово окупованій території чи в районі ведення активних бой...

Українцям з червня збільшили пенсії: У кого підвищення виплат буде незначним

п’ятниця, 2 червень 2023, 18:30

З 1 червня близько 600 тисяч українських пенсіонерів отримають надбавку до пенсії. Стало відомо, у кого підвищення виплат може бути незначним, а хто взагалі не може розраховувати на нього. Цього разу перерахунок передбачено для працюючих пенсіонерів, я...