Гризти будуть власні скрепи: Росії загрожує величезний стрибок цін на продукти

Витрати на паливо для перевізників товарів в листопаді виросли в середньому на 30%, що не може не позначитися на цінах.
Росіяни скоро будуть мріяти про них? Ілюстрація: соцмережі.

Росія знаходиться на порозі різкого підвищення цін на продукти харчування та інші товари споживчого попиту через підвищення податків і ситуацію на ринку бензіна. Про це йдеться в листі, який прем'єру Дмитру Медведєву направили Національна спілка експертів в сфері транспорту і логістики (Сел), Асоціація компаній роздрібної торгівлі (АКОРТ) і «Руспродсоюз», передають Патріоти України із посиланням на російські ЗМІ.

Після стрибка цін на бензин з їх подальшим «заморожуванням» нафтові компанії почали компенсувати доходи, що випадають за рахунок корпоративних клієнтів, пишуть вони: вводяться сервісні збори, скасовуються знижки. В результаті витрати на паливо для перевізників в листопаді виросли в середньому на 30%.
Транспортні компанії, йдеться в листі, працюють на висококонкурентному і низькомаржинальному ринку і не зможуть утримувати ціни при такому зростанні собівартості. В результаті ціна транспортних послуг може зрости щонайменше на 10%, що неминуче позначиться на роздрібних цінах на товари.
Ситуацію посилить заплановане на 1 січня підвищення ПДВ, скасування пільги до транспортного податку для платників системи «Платон», а також подальше зростання паливних акцизів, які в поєднанні з політикою слабкого рубля стали причиною квітневого шоку на внутрішньому ринку бензину.
Витрати на транспортування можуть займати від 4% до 20% в собівартості продуктів харчування, сказав «Коммерсанту» директор «Руспродсоюза» Дмитро Востріков. За його словами, при незмінній політиці відпускні ціни на російські продукти можуть зрости на 1-8% в залежності від категорії.
Швидше за все, додає Востріков, відреагує сегмент швидкопсувних продуктів, які завозяться в магазини щодня. За словами президента Союзу виробників безалкогольних напоїв і мінеральних вод Максима Новикова, негативний ефект подорожчання палива надасть і на великі компанії з великою географією збуту, і на невеликі локальні підприємства зі складною траєкторією доставки з віддалених населених пунктів.
Лист, відправлений, за словами авторів, 14 грудня, в уряд не надходив, повідомив представник віце-прем'єра Дмитра Козака Ілля Джус.

Засновник Virgin Galactic Річард Бренсон в Києві. Мільярдер обурений звірствами росіян і готовий чим може допомагати Україні

середа, 29 червень 2022, 22:40

Перед зустріччю з президентом України британець відвідали Бучу, Ірпінь і Гостомель. Президент Володимир Зеленський мав зустріч із засновником компанії Virgin Group, мільярдером Річардом Бренсоном, який прибув в Україну. Про це повідомляє прес-служба ук...

Європейські країни урізають допомогу біженцям: На що можуть розраховувати українці у Польщі та Чехії

середа, 29 червень 2022, 17:50

Дедалі більше європейських країн змінюють правила перебування та надання допомоги українським біженцям, передають Патріоти України. Причиною є кількість тих, хто користується гостинністю іноземців і періодично робить набіги туди виключно з метою отрим...