"І труба в Індію ще обговорюється": У Росії підрахували, скільки витратили на газопроводи в обхід України

За словами економіста, витрачені на нерентабельні газопроводи гроші можна було б вкласти з куди більшою користю, але Кремлю це нецікаво.

"Газпром" залишає росіян без пенсій, лікування та культури. Ілюстрація: РБК.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія може побудувати газопровід "Північний потік-2" за свій рахунок: в мережі багато хто здивувався такій "щедрості" Кремля. Російський економічний аналітик Михайло Крутіхін пише на своїй сторінці в Facebook, що дивуватися таким заявам не варто, передають Патріоти України.

"Гігантський газотранспортний коридор від Ямалу до початку Північного Потока замість використання вже наявних трубопроводів за чий рахунок побудували? А такі ж два коридори по російській території до фактично незатребуваного Південного (тепер - Турецького) потоку хто оплачував? Перший коридор, як ми порахували на підставі газпромівських даних ще в 2000-2002 роках і опублікували підсумок розрахунків в Russian Petroleum Investor, - це 44 млрд доларів. Другий, південний - ще 17 млрд. А нікому не потрібний газопровід Сахалін-Владивосток (з одного кінця газу немає, з іншого - попиту на газ) хто оплатив? Хто платить за "Силу Сибіру", яка не розраховує на окупність навіть через 30 років?", - задається питаннями Крутіхін.

За словами економіста, витрачені на нерентабельні газопроводи гроші можна було б вкласти з куди більшою користю. "Газпром платить. Наше "національне надбання". Тобто з нашої кишені. Замість фінансування науки, освіти, культури, пенсій. Та біс вас візьми! Хворих на рак дітей можна було б лікувати замість збору милостині по ТБ і в соцмережах... Паразит він (волею президента), а не "надбання". А давайте ще газопроводів набудуємо. Ось, труба в Індію давно вже обговорюється, делегації туди-сюди сновигають", - пише Крутіхін.

Не скасували? У "Приваті" та "Ощаді" розповіли, які обмеження на перекази діють для українців

неділя, 6 квітень 2025, 9:08

В Україні обмеження на перекази між фізичними особами у розмірі 150 тис. грн на місяць або 50 тис. грн для клієнтів із високим рівнем ризику продовжують діяти і після 1 квітня. Хоча НБУ скасував таке обмеження, воно продовжить діяти завдяки меморандуму...

Це буде удар! Трамп повертає світ на початок ХХ століття, Велика депресія може повторитися, - економіст

неділя, 6 квітень 2025, 8:50

Запровадження президентом США Дональдом Трампом мит на товари з усіх країн світу щонайменш на рівні 10%, а для низки держав і в рази вище, повертає світ у ситуацію початку ХХ століття і може спровокувати сильну економічну кризу, порівнянну з Великою де...