"Європі потрібна диверсифікація джерел. А російський газ залишається російським, незалежно від того, як він надходить – через Балтійське море чи через Україну", – підкреслила канцлер. За її словами, Німеччина продовжує пошуки нових джерел газу, зокрема у США. Меркель зазначила, що ФРН буде отримувати американський скраплений газ.
Канцлер підкреслила, що "геостратегічно Європа не має права переривати відносини з Росією". "З одного боку, я на боці [президента України Петра] Порошенка, з іншого боку, питання, пов'язані з "Північним потоком – 2", також залишаються для мене важливими", – додала Меркель.
12 лютого Європейський парламент, Рада ЄС та Європейська комісія погодили поправки до газової директиви. Перед цим їх схвалив Комітет постійних представників держав Євросоюзу. Вони, зокрема, зачіпають газопровід "Північний потік – 2". За даними ЗМІ, згідно з проектом, нагляд за поширенням норм газової директиви на газопроводи із третіх країн буде в компетенції країни, через яку труба входить на територію Євросоюзу. У випадку з "Північним потоком – 2" ідеться про Німеччину. Тепер Європарламент і Рада ЄС мають офіційно затвердити зміни.
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...