Незаконно побудований Росією міст через Керченську протоку, який з'єднавокупований Крим з материковою частиною РФ, може стати нескінченним головним болем для Кремля. Про це в коментарі заявив директор аналітико-дослідницького центру"Інститут міста" Олександр Сергієнко, передають Патріоти України.
За його словами, те, що Росія в черговий раз відклала терміни запуску залізничного сполучення з Кримом, свідчить саме про це. М'які грунти в цьому регіоні будуть викликати постійні проблеми з об'єктом.
"Там тектонічний розлом, а грунти дуже рухливі і м'які. Ця проблема (помилка в проектуванні залізничних підходів до Кримського мосту. - Ред.) виникла тому, що розрахункова міцність грунту виявилася фіктивною. Насправді,грунти там м'якші, і вони не годяться для створення насипу під цей проект.Зрозуміло, що можна привезти пісок або інший матеріал, але все це буде виливатися в величезні кошти. Взагалі експлуатація Керченського моста буде обходитися дуже дорого. Це було очевидно давно", - говорить Сергієнко.
Як вважає експерт, через постійні ремонтні роботи цей міст може і не бути остаточно зданий в експлуатацію.
"Може виникнути така ситуація, що цей міст буде постійно ремонтуватися. Це буде постійний головний біль. То там, то там будуть відбуватися усадки, треба буде постійно замінювати грунт. Я не знаю, як вони будуть собі голову морочити, ставити тимчасові опори, міняти грунт і т.ін .. Це може вилитися в нескінченний ремонт моста. Вони собі придумали цей головний біль, нехай тепер з ним і заморочуються. Адже ясно, що міст був політичним проектом, а не інженерним. А коли політика втручається в точні науки, нічого хорошого чекати не можна", – додає експерт.
В Україні всі підприємці на єдиному податку мають заплатити авансові внески з військового збору та єдиного соціального внеску, відзвітувати щодо найманих працівників, а представники 3 групи — подати декларації за 1 квартал цього року. Про це повідомил...
Президент США Дональд Трамп запровадив 10% мито на імпорт в США, що зачепило і Україну, яка експортувала до Штатів товарів на $874 млн у 2024 році. Очікується, що це призведе до подорожчання техніки Apple в Україні на 10-20% та вдарить по малих виробни...