Хіти тижня. Могли купити 100 новітніх танків: Військовий збір дискредитовано - витрачається невідомо на що, - політик

Як виявилося, сьогодні надходження від військового збору перерозподіляються урядом через загальний фонд Держбюджету, і можуть бути витрачені «в ручному режимі» на інші цілі.

Ілюстрація:Сегодня

Надходження до Держбюджету від військового збору сьогодні не йдуть безпосередньо на задоволення потреб оборони. Що не тільки дискредитує суть військового збору, а й відкриває потенційні можливості для корупції при розподілі коштів. Про це в Facebook заявив представник політичної партії «ОСНОВА» Ярослав Арсірій, передають Патріоти України.

"За 2016 рік військовий збір склав 11,5 млрд грн. Це вартість приблизно 100 нових танків українського виробництва, це нові робочі місця на профільних підприємствах ОПК. Я не чув про те, щоб Збройні Сили України за підсумками минулого року поповнилися сотнею сучасних танків, так необхідних сьогодні захисникам України", – підрахував Ярослав Арсірій.

За словами політика, сьогодні надходження від військового збору перерозподіляються урядом через загальний фонд Держбюджету, і можуть бути витрачені «в ручному режимі» на інші цілі.

"Якщо уряд зараз, причому на абсолютно законних підставах, може витратити надходження від військового збору на невійськові цілі, то навіщо треба було називати цей збір військовим? Можливо, владі варто було б чесно визнати, що завдання стояло інше – просто-напросто зібрати побільше податків з громадян?

Думаю, уряд свідомо пішов на розподіл військового збору через загальний фонд Держбюджету, щоб отримати можливість надсилати ці кошти туди, куди йому зручніше", – заявив політик.

Тому, як пропонує Ярослав Арсірій, в Держбюджеті-2018 необхідно передбачити, щоб надходження від військового збору були закріплені цільовим чином, і акумулювалися виключно в спеціальному фонді Держбюджету. В такому випадку можна буде проконтролювати їх цільове використання на потреби оборони.

Кілька категорій: Стало відомо, хто ще від 1 січня отримає надбавку до зарплати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:30

Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....

Є значний дефіцит: Енергетики попередили, що у п'ятницю можуть змінюватися обсяги відключень світла

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:30

В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...