Хіти тижня. ​Прощавайте, американські мільярди: NASA всадило "ножа" у спину Роскосмосу

Дві провідні авіакосмічні компанії США протягом 2018го мають допрацювати кораблі для надійних і дешевих запусків астронавтів на орбіту Землі, що повертає Сполучені Штати до власних пілотованих польотів, перерваних з останнім запуском Спейс Шаттлу 2011 р.

Агентство NASA не планує більше купувати у «Роскосмосу» місця на кораблях «Союз» для доставки астронавтів на МКС, повідомляють Патріоти України з посиланням на Space News.

«Зараз ми не обговорюємо з Росією покупку додаткових польотів», - сказав представник американського космічного агентства Кірк Ширман на конференції, присвяченій майбутньому пуску до МКС корабля Dragon компанії SpaceX.

За його словами, в розпорядженні NASA вже є місця для польоту американських астронавтів на «Союзах» до першої половини 2019 року, що означає їх повернення в другій половині 2019 року.

«Наша впевненість в терміни запуску SpaceX і Boeing екіпажів на комерційних пілотованих кораблях зростає», - заявив представник NASA.

Ширман також повідомив, що не виключає купівлю додаткових місць на «Союзах», в разі якщо створювані компаніями SpaceX і Boeing кораблі не будуть готові в строк.

SpaceX запланувала перший безпілотний політ Dragon 2 до МКС на квітень 2018 року, перший випробувальний політ з екіпажем - на серпень того ж року. Boeing розраховує відправити свій корабель Starliner в березні в автономному режимі і в листопаді - з астронавтами.

Варто нагадати, що запуск іноземних астронавтів кораблями "Союз" складає питому частину фінансових надходжень Роскосмосу, котрий останні роки потерпає від гострої нестачі коштів, через обмеження держфінансування. Вихід на ринок пілотованих польотів новітніх кораблів SpaceX і Boeing обіцяє знизити собівартість польотів, і залишити росіян з їх застарілими технологіями без замовлень.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...