Азербайджан висловлює безліч претензій до розвитку і стану російсько-азербайджанського військово-технічного співробітництва, насамперед через поставки неякісного озброєння. Про це пише "Беларуская праўда", передають Патріоти України.
За даними видання, Баку дуже незадоволений станом і якістю військово-технічного співробітництва з Москвою та намагається знайти альтернативу цій співпраці. Так, наприкінці минулого року, під час закритого засідання російсько-азербайджанської комісії з військово-технічного співробітництва Баку порушив питання і приділив особливу увагу виконанню Росією своїх зобов'язань з постачання військової техніки до Азербайджану в рамках виконаних і чинних контрактів.
Під час проведення комісії Баку висловив безліч претензій до розвитку і стану російсько-азербайджанського військово-технічного співробітництва. "По-перше, було висловлено невдоволення виконанням умов контрактів на поставку Т-90С, БМП-3, БТР-82, САУ "Мста-С", РСЗВ "Смерч", ЗРК "Тор-М2" та інших російських озброєнь. При цьому, основні претензії полягали в невідповідності поставленої техніки визначеним у контрактах спискам технічної комплектації, відсутності технічної документації, виході з ладу деяких зразків озброєнь через явний заводський брак, а також у відсутності комплектуючих для проведення поточного ремонту.
По-друге, азербайджанська сторона зазначила, що ракети для РСЗВ "Смерч" не вибухають під час стрільби, боєприпаси до кулеметів БТР-82А взагалі не долітають до цілі, а на вертольотах Мі-35 постійно фіксуються поломки термопар, які не дають можливості запустити двигун. А також відбуваються збої в роботі бортової апаратури, не працюють належним чином системи автоматичного вогню та стрільби ракетами "Атака-М" та "Штурм-В"", - йдеться в статті.
Крім того, як пише видання, незважаючи на те, що офіційний Баку категорично наполягає на усуненні всіх проблем протягом 2018 року, російська сторона вказує на неможливість цього і пропонує вирішення питання до 2021 року - через поточне недофінансування свого військово-промислового комплексу. При цьому проблеми з виконанням Росією своїх зобов'язань за експортними контрактами в останні кілька років є не поодинокими, а системними.
"На думку експертів, у випадку з Азербайджаном такі проблеми можуть мати й умисний характер, який визначає необхідність для керівництва Росії балансувати між отриманням валютного фінансового прибутку від експортних контрактів з Баку. Які, як правило, підписані за дуже завищеними цінами, і стримуванням військового потенціалу останнього в протистоянні з Вірменією, яка формально є союзником Москви на Кавказі, і перебуває в стані збройного протистояння з Азербайджаном. Також не варто забувати, що поставки Росією неякісного озброєння не лише Азербайджану, а й іншим партнерам дуже актуалізує питання подальшої експлуатації поставленої техніки. Володіючи монополією виробника, Москва ставить покупця в жорстку залежність і отримує можливість підписання додаткових контрактів уже на ремонт і модернізацію", - пише видання.
Після оголошення Дональдом Трампом про запровадження нових мит США, світові фінансові ринки різко впали, передають Патріоти України. За даними Bloomberg Billionaires Index, статки 500 найбагатших людей планети за день скоротились на 208 мільярдів долар...
Торік українці оформили 8,3 млн мікрокредитів майже на 52 млрд грн. Це на 27% більше, ніж було у 2023 році. Загалом станом на початок 2025 року заборгованість мікрофінансовим організаціям (МФО) складала понад 15,77 млрд, передають Патріоти України з п...