Індекс S & P 500 впав майже на 3%, переживши найгірший різдвяний святвечір в історії. Індекс високотехнологічних компаній NASDAQ втратив 2,21%, Dow Jones - 2,91%.
Блумберг з посиланням на джерела писав, що Трамп нібито обговорює можливість звільнити призначеного рік тому главу ФРС Джерома Пауелла. Атакував Трамп ФРС і публічно. «Єдина проблема нашої економіки - це ФРС», - написав Трамп в понеділок в «Твіттері». За його словами, в ФРС «не відчувають ринків», «не розуміють необхідності вести торговельні війни або мати сильний долар», передають Патріоти України.
«І навіть необхідності «шатдауна», влаштованого демократами через кордони», - обурювався президент США. ФРС, за його словами, схожа «на сильного гравця в гольф, який не може набрати очки, тому що не може потрапити в лунку».
Ще однією причиною падіння індексів стало призупинення роботи уряду США - «шатдаун» - на тлі розбіжностей з Білим домом щодо фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою. Тимчасово призупинено роботу дев'яти з 15 федеральних відомств.
Підлив масла у вогонь і глава американського мінфіну Стівен Мнучін. 23 грудня казначейство США повідомило, що він поспілкувався з главами шести найбільших банків США - Goldman Sachs, Citi, Bank of America, JP Morgan Chase, Morgan Stanley і Wells Fargo.
Питання, яке цікавило Мнучіна, полягало в тому, чи достатньо у банків грошей. Згідно із заявою казначейства, глави банків підтвердили, що у них достатньо ліквідності, щоб підтримувати свої операції, і ніяких проблем з цим не виникало. «У США вже дійшло до того, що міністр фінансів обдзвонює найбільші банки країни в спробі заспокоїти фінансовий світ і загальмувати падіння», - пишуть аналітики БКС.
«Чесно кажучи, я думав, що це тільки більше нервує ринки і створить ще більше паніки і страху, хоча по ідеї повинно дати впевненості», - сказав Майкл О'Рурк з JonesTrading з приводу дій Мнучіна.
Після заяви казначейства біржі тільки продовжили падіння. Західні аналітики менш стримані в коментарях і описують те, що відбувається словами «паніка» і «страх».
«Це схоже на панічні розпродажі. Ринки «враховують» уповільнення світової економіки і заздалегідь переглядають в сторону зменшення корпоративні прибутки», - сказав агентству Блумберг Нобухіко Курамочі з Mizuho Securities Co. в Токіо.
Що ж є джерелом проблем трейдерів по всьому світу? Федеральна резервна система США (ФРС) минулої середи підвищила базову ставку на 0,25 процентних пункту до 2,25-2,5%. Це було вже четверте підвищення ставки ФРС в цьому році.
У наступному році, згідно з документами регулятора, більшість членів ради директорів, які приймають рішення про ставку, очікують її підвищення до 2,9%. З цієї причини ФРС посварився з президентом США Дональдом Трампом, який в «Твіттері» закликав регулятора зупинитися і не підвищувати ставку.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України.
. За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...