Хіти тижня. "Все пропало!": У Росії починається агонія рубля

Ринок російського держборгу продовжує котитися в прірву і тягнути за собою рубль, незважаючи на заяви Мінфіну, який закликає інвесторів «не панікувати».

Рубль продовжує падіння. Фото: соцмережі.

Агонія рубля тільки починається - вважають експерти, і дуже скоро курс долара в Росії досягне 80 рублів і більше. Залишилося чекати лічені дні. Тому експерти рекомендують позбутися рублів скоріше, передають Патріоти України.

Ринок російського держборгу продовжує котитися в прірву і тягнути за собою рубль, незважаючи на заяви Мінфіну, який закликає інвесторів «не панікувати». Ціни боргових паперів уряду РФ падають четвертий день поспіль, а курс долара наближається до позначки 70 рублів на повідомленнях про те, що повернулися з канікул сенатори США і почали обговорення нового санкцій пакета із закону про протидію «агресії Кремля».
Індекс RGBI, що визначає ціни облігацій федеральної позики, обвалився до мінімуму з червня 2016 року. За тиждень він втратив 2,19 пунктів, знижуючись зі швидкістю, яку ринок останній раз бачив в січні 2016- го при нафті по 27 доларів за барель Brent. За серпень падіння склало 4,05% і стало рекордним за масштабами з грудня 2014-го.
Розпродаючи папери, нерезиденти скуповують валюту і штовхають до нових мінімумів рубль: у п'ятницю курс долара оновив рекорд з березня 2016 року - 69,95 рубля. Євро закріпився вище 80 рублів і ледь не ступив за позначку 81, до якої курсу не вистачило 12 копійок.
Ринок реагує на загострення в справі Скрипалів, на бомбардування Сирії і чекає санкцій, перераховує головний аналітик «БКС Прем'єр» Антон Покатовіч. На слуханнях, що відбулися напередодні в банківському комітеті верхньої палати конгресу, обговорювалися нові заходи проти російських олігархів і державного боргу, інвестиції в який, на думку законодавців, необхідно заборонити.
Не чекаючи санкцій, західні фонди продовжують скидати ОФЗ. До теперішнього моменту їх частка на ринку впала до мінімуму з грудня 2016 року - 26-27%, хоча ще в квітні досягала 34%, повідомив у четвер Мінфін.
У грошовому вираженні за 5 місяців нерезиденти позбулися паперів на рекордні 600 млрд рублів. З урахуванням того, як руйнується рубль, «ніяких сумнівів в підвищенні ставки ЦБ на найближчому засіданні вже немає», каже директор аналітичного департаменту «Локо-Інвест» Кирило Тремасов.
Питання лише в тому, чи витримають ринки до наступної п'ятниці, або ЦБ доведеться, як і в грудні 2014 року, приймати екстрене рішення на позачерговому засіданні, додає він. «Рубль готується до нового витка ослаблення», - каже Покатовіч. "70 рублів за долар і вище - питання часу", - згодна аналітик «Фрідом Фінанс» Анастасія Соснова.
Проблема в тому, що підйом ставки на 0,25 п.п., тільки посилить паніку, продовжує Тремасов: центробанку потрібно подовжити паузу в скупці валюти до кінця року і почати викуповувати ОФЗ на ринку на суму 100-200 млрд рублів в місяць.
«Фінансова влада не до кінця усвідомлює і відчуває весь можливий масштаб катастрофи, що насувається», - попереджає експерт. - Якщо дотримуватися традиційних заходів, я думаю, ми отримаємо повторення 2014 року».

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...