Кому не пощастить: Кабмін може позбавити субсидій частину українців

Придбання дорогого майна або навіть офтальмологічна операція можуть стати приводом для відмови у допомозі.

Оформлення субсидії. Фото: izvestia.nikolaev.ua.

У 2016 році Міністерство фінансів проводить верифікацію всіх одержувачів субсидій, пенсій та інших соціальних виплат. За її результатами деякі категорії громадян будуть позбавлені права на отримання допомоги від держави. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Сегодня.

Після подачі заяви і декларації про доходи, рішення про те, чи буде призначена субсидія і в якому розмірі, в управлінні соціального захисту повинні прийняти не пізніше, ніж через 15 днів. У Кабінеті міністрів України головними причинами, за якими українцям можуть відмовити в субсидії, назвали наступні фактори:

- Якщо в період 12 місяців до оформлення субсидії була здійснена покупка або оплачена послуга на суму від 50 тис. гривень;

- Якщо субсидіант приховує додатковий дохід.

"Субсидію не можуть отримати люди, які в період за 12 місяців до моменту подачі заяви на оформлення субсидії здійснили покупку або оплатили послугу на суму від 50 тис. гривень. Виняток - оплата комунальних послуг в межах соціальних норм. Також до уваги не беруться медичні маніпуляції, спрямовані на забезпечення життєдіяльності", - розповіли в Кабміні.

Якщо один з членів сім'ї, наприклад, оплатив офтальмологічну операцію на суму від 50 тисяч гривень, в субсидії такій сім'ї можуть відмовити. "Якщо оплатили таку операцію, ніхто не позбавляє права подавати заяву на субсидію. Однак вже остаточне рішення, призначати субсидію чи ні, в такому випадку прийме комісія", - пояснили в уряді.

В загальний дохід при нарахуванні субсидії також враховується дохід від сільськогосподарської діяльності, здачі житла в оренду, дохід від банківських депозитів або цінних паперів. "Чи враховуються ті доходи, які отримані в рамках цивільно-правового договору - від здачі майна в оренду, продажу сільськогосподарської продукції і так далі", - відзначили в Кабміні.

Крім того Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення зміни до Бюджетного кодексу України", згідно з яким Міністерство фінансів 1 січня отримало доступ до банківської таємниці для перевірки інформації про одержувачів субсидій, пільг, пенсій. "При здійсненні повноважень щодо контролю над дотриманням бюджетного законодавства в частині моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат Мінфін має право одержувати інформацію, що містить банківську таємницю, персональні дані", - йдеться в законі. При цьому інформацію відомство буде отримувати від банку без попередньої згоди індивідів.

У Мінфіні пояснили, що за допомогою верифікації одержувачів соціальних виплат вдасться "відсіяти" шахраїв і "мертві душі". "Для проведення верифікації необхідно мати інформацію про фінансовий стан громадян не менше ніж з двох джерел. Одне з таких джерел - це інформація, надана з державних органів, які виплачують пенсії, соціальну допомогу або зарплату своїм працівникам.

Друге джерело - дані банку про надходження цих грошей і їх використання. Наприклад, у випадку з пенсіями такими двома джерелами буде Пенсійний фонд, який надасть цифри нарахувань пенсії громадянину, і банк, який підтвердить отримання на рахунок і подальше використання", - пояснили в Мінфіні.

У свою чергу у громадській організації "Громадський аудит" впевнені, що Кабмін змушений скорочувати кількість одержувачів субсидії, так як в цьому році гряде чергове подорожчання "комуналки". Крім того, в квітні переглянуть тарифи на газ для населення.

"Виявили недостовірні дані про доходи та майновий стан? Субсидія скасовується, а людина повинна повернути подвійну суму від вже раніше нарахованої. Власне, процес таких перевірок на сьогодні вже запущений він невідворотний і цілком очікуваний протягом цього року", - прогнозує керівник "Публічного аудиту "Максим Гольдраб.

"Це рецесія. Що буде з євро та доларом і коли почнеться світова фінансова криза", - експерт

субота, 2 липень 2022, 6:28

"Європа з разючою точністю повторює американський сценарій, а дві найбільші економіки (США та ЄС) все більше перетворюються на "макроекономічних сіамських близнюків", що саме собою не так уже й погано, якби тільки не розганяти по спільному тілу ті самі...

Головна причина - блокування портів: Експорт з України скоротився на 23,7%, більшість товарів недоправлено в ЄС

субота, 2 липень 2022, 6:02

За перше півріччя цього року експорт з України скоротився на 23,7% у порівнянні з першим півріччям 2021 року і склав $22,8 млрд. . Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка. ....