Кулібіни закінчуються, мізки висихають: Росія втрачає статус одного з провідних експортерів зброї в Азію

Справа в тому, що у країні зростає середній вік робітників, а санкції лише ускладнюють ситуацію.

Росія може втратити позиції одного з лідерів по експорту зброї в Китай та Індію. Ілюстрація:Еспресо.TV

Згідно з проведеним фахівцями Королівського інституту міжнародних відносин Великобританії дослідженням, Росія, як другий за величиною експортер зброї може втратити свої позиції на ключових ринках Китаю і Індії. Про це пише Mixednews за матеріалами International Business Times, передають Патріоти України.

Дослідження показало, що в країні зростає середній вік робітників, а санкції лише ускладнюють ситуацію. За останні п'ятнадцять років Росія здійснила майже чверть світових угод по зброї і особливо відзначилася у виробництві систем протиповітряної оборони, ракет і літаків.

Росія виконала кілька замовлень на поставку винищувачів Су-35, зенітних ракетних систем С-400 і оперативно-тактичних ракетних комплексів "Іскандер". І тим не менше, конкуренція на ключових ринках в Індії і Китаї посилюється, згідно з дослідженням фахівців Королівського інституту міжнародних відносин Великобританії.

Дослідники з'ясували, що зв'язок між оборонними підприємствами і вищою освітою невеликий, в той час як роль відіграє вік зайнятих на виробництві зброї фахівців, який збільшується.

Хоча, на думку дослідників, в майбутньому Росія залишиться одним з ключових експортерів зброї, в країнах, які не перебувають у хороших відносинах зі США, однак починають виникати перешкоди для співпраці.

Санкції, які були введені проти Росії через приєднання Криму в 2014 році, викликали перебої в поставках деяких деталей зброї, вироблених за кордоном.

У Кремлі вживають заходів щодо підтримки вітчизняного виробника та імпортозаміщення, але автори дослідження зауважують, що подібні перебої можуть позначитися на розробці нових систем озброєння, і Росії буде нелегко конкурувати з іншими експортерами.

Виступивши в ролі співавтора дослідження "Росія як експортер зброї" Річард Конноллі зазначив, що в майбутньому Росія зіткнеться як з внутрішніми, так і з зовнішніми проблемами у виробництві зброї.

Коннолі говорить: "Два головних для Росії покупця, Індія і Китай, прагнуть до незалежності і шукають нових постачальників. Якщо у них все вийде, російське лідерство на цих ключових для неї ринках неминуче опиниться під загрозою".

"Щоб зберегти позиції, Росії слід переглянути свою довгострокову стратегію з торгівлі зброєю. До цього відноситься удосконалення озброєння, а також технічне обслуговування зброї після продажу і допомогу фахівців російських підприємств", - продовжує Коннолі.

Вчений запевняє, що "подібні зміни допоможуть Росії зберегти свої позиції в таких країнах, як Китай, не дивлячись на те, що вони все менше і менше залежать від російського обладнання".

Довелося затягнути паски: Експерт пояснив, що буде з цінами на продукти в Україні після нової хвилі здорожчання

п’ятниця, 25 квітень 2025, 11:58

Напередодні Великодня у торгових мережах було зафіксовано «непоганий» тренд: почали знижуватися ціни на деякі овочі та фрукти. А що буде з цінами на продукти після свят, розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, передаю...

Не все так погано? Нардеп розповів про оновлений варіант угоди щодо копалин між Україною та США

п’ятниця, 25 квітень 2025, 10:30

Оновлений варіант угоди щодо копалин між Україною та США став значно якіснішим і зосередженим лише на нових проєктах та інвестиціях. Суперечливі пункти прибрано, а політична частина документа очікується вже найближчими днями. Про це повідомив нардеп Яр...