У Києві провели відкриті слухання щодо перегляду тарифів на холодну воду. "Київводоканал" підрахував: у 2018-му вартість їхніх послуги зросте з 15,79 до 18,46 гривні. За підсумками слухань Нацкомісія з питань держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) перевірить розрахунки і затвердить нові тарифи, передають Патріоти України з посиланням на "Сегодня".
Так, журналісти з'ясували, як може змінитися вартість холодної води в 2018-у.
Як зазначає видання, тариф 18,46 гривні за куб - поки що тільки пропозиція. Остаточне рішення про те, скільки киянам платити за воду, прийняти можуть тільки в НКРЕКУ. При цьому в самій комісії наполягають, що тариф повинен бути економічно обґрунтованим і включати в себе витрати на ремонти і модернізацію інфраструктури. За даними "Київводоканалу", 80% їхнього фонду зношені, а грошей на заміну труб немає.
Варто також нагадати, що згідно з новим законом "Про комерційний облік комунальних послуг", рахувати суми в платіжках будуть по-новому. Кожна квартира, як і раніше, за воду буде платити за індивідуальним приладом обліку - тобто по лічильнику в квартирі. Але лічильники будуть стояти на кожному будинку, і якщо виявиться, що сума всіх показань в квартирах менша, ніж показники будинкового лічильника, різницю доведеться компенсувати.
Навіть після подорожчання, зазначають чиновники, платіжки за воду - всього лише п'ять відсотків від усіх витрат на комуналку. У середньому сім'я з трьох осіб витрачає 7,2 кубометрів холодної води на місяць. Зараз в столиці такий обсяг води обходиться в 113,6 гривні, а в наступному році, якщо нові тарифи затвердять, платіжка збільшиться до 132,9 гривні.
Як пояснюють в НКРЕКУ, українці "даремно" витрачають тисячі літрів на добу: капає з крана - 24 літри на добу, 720 літрів на місяць; тече з крана - 144 літри на добу, 4 000 літрів на місяць.
Подорожчання води і строгий облік використаних кубометрів змусили багатьох українців задуматися про економію. Як вважають експерти, помінявши свої побутові звички, можна не тільки значно скоротити суми в платіжках, але і зберегти питну воду.
Почати можна з простого. Наприклад, включати кран тільки коли користуєтеся водою. "Багато хто просто відкривають кран вранці і вмиваються. Чистять зуби, милять обличчя - а вода іде. І з посудом та ж ситуація - воду не використовують, а кран відкритий", - ділиться своїми спостереженнями киянка Оксана. Найпростіші методи економії, вважає Ганна Шумейко, дозволять за рік зекономити сотні гривень.
Ще один спосіб витрачати менше води - встановити водозберігаючі насадки-аератори на змішувачі. Звичайний кран може пропускати до 16 літрів води за хвилину, а кран з аератором - 3-4 літри на хвилину. З таким аератором можна мити посуд, вмиватися і навіть приймати душ.
Наступний крок "модернізувати" зливний бачок. Слід поміняти зливний бачок у туалеті на той, який використовує менше води. Для цього можна придбати спеціальний бачок з енергозберігаючою системою, яка контролює подачу води, або ж просто встановити в бачок наповнену водою пластикову пляшку - це допоможе зменшити обсяг води в бачку. Правда, заощадити завдяки такому рішенню вдасться трохи.
Нова побутова техніка з високим класом енергоефективності. Пральна машина з класом енергоспоживання А+ і вище допоможе заощадити за місяць десятки літрів води. Також пральну машину варто заповнювати повністю, але не перевантажувати, оскільки це збільшує споживання електрики.
Також експерти радять тим, хто хоче економити, приймати душ, а не ванну. Приймаючи душ протягом п'яти хвилин, витрачається максимум 100 літрів води, а для наповнення ванни необхідно більше 200 літрів.
Нагадаємо, голова Нацкомісії з регулювання енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк заявив, що тарифи на електричну енергію в Україні є найнижчими в Європі.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...