Мільярдні розтрати: У Ситника запідозрили НБУ у виведенні коштів рефінансування з банків

Слідством встановлено, що в період з 2014 по 2015 рік посадові особи Нацбанку, зловживаючи своїм службовим становищем і діючи умисно за змовою з менеджментом кількох комерційних банків, розтратили кошти НБУ в сумі 12 млрд гривень.

Національний банк України. Ілюстрація:www.rbc.uaНаціональний банк України. Ілюстрація:www.rbc.ua

Національне антикорупційне бюро підозрює Національний банк в співучасті в розтраті 12 мільярдів гривень рефінансування. Про це свідчить постанова Солом'янського райсуду Києва від 31 травня 2017 року, передають Патріоти України з посиланням на Finbalance.

Згідно з матеріалами суду, НАБУ встановило вказаний факт в рамках розслідування виведення 87 млн доларів зі збанкрутілого "Дельта Банку".

Так, слідством встановлено, що в період з 2014 по 2015 рік посадові особи Нацбанку, зловживаючи своїм службовим становищем і діючи умисно за змовою з менеджментом кількох комерційних банків, розтратили кошти НБУ в сумі 12 млрд гривень.

У шахрайстві брали участь банки "Київська Русь", "Південкомбанк", "Міський комерційний банк", "Автокразбанк", "Терра банк", "Дельта банк", "Хрещатик", "Фінанси і кредит", "Фінпростбанк" і "Інтеграл банк".

За даними детективів НАБУ, розтрата рефінансування НБУ відбулася з використанням кореспондентських рахунків зазначених банків, відкритих в "Meinl Bank Aktiengeselschaft" (Австрія), Bank Frick & CjAG (Ліхтенштейн), Bank Winter & CO AG (Австрія), East-West United Bank SA (Люксембург) шляхом погашення кредиторської заборгованості підконтрольних підприємств, яка виникла на підставі кредитних договорів, укладених ними з зазначеними іноземними банківськими установами протягом 2011-2015 років.

Як стало відомо, австрійська прокуратура взялась за Meinl Bank, через який українські збанкрутілі банки активно виводили кошти в 2014-15 роках.

"Удар" для водіїв! Стало відомо, які недорогі автомобілі зі США подорожчають через тарифи Трампа

неділя, 6 квітень 2025, 9:22

Президент США Дональд Трамп з початку 2025 року двічі невдало намагався запровадити тарифи у розмірі 25% на закордонні автомобілі, які ввозять до США. Втретє йому це вдалося. Через це найдешевші машини подорожчають навіть в Україні. OBOZ.UA нагадує, що...

Не скасували? У "Приваті" та "Ощаді" розповіли, які обмеження на перекази діють для українців

неділя, 6 квітень 2025, 9:08

В Україні обмеження на перекази між фізичними особами у розмірі 150 тис. грн на місяць або 50 тис. грн для клієнтів із високим рівнем ризику продовжують діяти і після 1 квітня. Хоча НБУ скасував таке обмеження, воно продовжить діяти завдяки меморандуму...