Трохи раніше повідомлялося про те, що вояж Рухані Старим Світом був більше, ніж успішним і кожний візит в ту чи іншу країну по маршруту – перемога за перемогою, повідомляють Патріоти України з посиланням на UAinfo. Та, оскільки весь 2015-й пройшов для багатьох під символом "а шо там с нафтою", звертаємо більше уваги саме на це питання, не забуваючи й про те, що після накладення санкцій на Тегеран, його частку нафтового ринку в ЄС по-братньому підім'яла Росія.
До 2012-го Ісламська Республіка спокійнісінько експортувала в ситу Європу лише 800 тисяч барелів на добу. Потім лавочка прикрилася, і настав зоряний час російських монополій. Що ж спостерігалося за остванні дні, після того, як санкційний тягар було знято?
Першими обізвалися греки. Іранська державна нафтова компанія NIOC домовилася з грецькою Hellenic Petroleum про відновлення торгівлі "чорним золотом". До санкцій Іран поставляв у Грецію в середньому по 100 тис. барелів нафти на добу і майже 3 млн. барелів на місяць. Ставимо позначку.
Далі, вже в Італії між країнами були укладені домовленості в галузі енергетичного сектора на суму 17 млрд євро, з яких 5 млрд - це контракт з дочірньою компанією монополіста Eni - Saipem. Йшлося про відновлення постачань нафти? Зрозуміло, причому у італійців апетит серйозніший за грецький.
Що ж до візиту у Францію, то тут так само обговорювалося питання відновлення постачань сировини, і NIOC вдарила по руках з французькою транснаціональною нафтогазовою монополією Total. Як наслідок: ще 150-200 тисяч барелів іранської сировини на добу знайшли своє місце на європейській карті.
Таким чином, усього за тиждень Іран повернув собі частку приблизно в 500 тис. барелів щодобових поставок. І це тільки початок, без збільшення обсягів видобутку і відвідування столиць інших потенційних покупців.Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...