Трохи раніше повідомлялося про те, що вояж Рухані Старим Світом був більше, ніж успішним і кожний візит в ту чи іншу країну по маршруту – перемога за перемогою, повідомляють Патріоти України з посиланням на UAinfo. Та, оскільки весь 2015-й пройшов для багатьох під символом "а шо там с нафтою", звертаємо більше уваги саме на це питання, не забуваючи й про те, що після накладення санкцій на Тегеран, його частку нафтового ринку в ЄС по-братньому підім'яла Росія.
До 2012-го Ісламська Республіка спокійнісінько експортувала в ситу Європу лише 800 тисяч барелів на добу. Потім лавочка прикрилася, і настав зоряний час російських монополій. Що ж спостерігалося за остванні дні, після того, як санкційний тягар було знято?
Першими обізвалися греки. Іранська державна нафтова компанія NIOC домовилася з грецькою Hellenic Petroleum про відновлення торгівлі "чорним золотом". До санкцій Іран поставляв у Грецію в середньому по 100 тис. барелів нафти на добу і майже 3 млн. барелів на місяць. Ставимо позначку.
Далі, вже в Італії між країнами були укладені домовленості в галузі енергетичного сектора на суму 17 млрд євро, з яких 5 млрд - це контракт з дочірньою компанією монополіста Eni - Saipem. Йшлося про відновлення постачань нафти? Зрозуміло, причому у італійців апетит серйозніший за грецький.
Що ж до візиту у Францію, то тут так само обговорювалося питання відновлення постачань сировини, і NIOC вдарила по руках з французькою транснаціональною нафтогазовою монополією Total. Як наслідок: ще 150-200 тисяч барелів іранської сировини на добу знайшли своє місце на європейській карті.
Таким чином, усього за тиждень Іран повернув собі частку приблизно в 500 тис. барелів щодобових поставок. І це тільки початок, без збільшення обсягів видобутку і відвідування столиць інших потенційних покупців.Російський ринок акцій перейшов у режим стрімкого падіння котирувань після того, як президент США Дональд Трамп заявив, що скорочує термін ультиматуму очільнику Кремля Володимиру Путіну щодо укладення мирної угоди з Україною. Про це повідомляє The Mosc...
Українські військовослужбовці, які захищають країну від агресії Росії, зможуть претендувати на низку додаткових виплат у серпні 2025 року. Розмір деяких виплат перевищує 200 тис. грн. Це передбачено наказом №556 оборонного відомства.Україна та США обг...