Директор із розвитку бізнесу Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, коментуючи арбітражний процес компанії проти російського газового монополіста «Газпром» у Стокгольмі, нагадав, що Росія сама вимагала перейти на європейські принципи в газовій сфері. Про це пише Радіо Свобода, інформують Патріоти України.
Як написав він у суботу у Facebook, при цьому «Газпром» у відносинах із «Нафтогазом» відмовляється від своїх контрактних зобов’язань застосовувати європейські принципи ціноутворення на газ і тарифоутворення на транзит, а також загалом привести контракт у відповідність до європейського законодавства.
За словами Вітренка в допису в соцмережі, місцем написання якого позначений Стокгольм, проблема для «Газпрому» в тому, що за цими європейськими принципами російській компанії доведеться виплатити українській стороні десятки мільярдів доларів компенсації, продавати їй газ за значно нижчою ціною, щороку платити на 4 мільярди доларів більше за транзит і не перешкоджати інтеграції України на європейський ринок.
Посадовець нагадав, що «Газпром» не захотів добровільно приводити тариф на транзит чи загалом контракт у відповідність із європейськими принципами і з європейським і нині чинним українським законодавством, і в контракті з ним якраз для таких випадків і передбачений Стокгольмський арбітраж.
При цьому, звернув увагу Вітренко, основним ризиком для України є плани зірвати її арбітражний процес. «Як і в будь-якій серйозній битві, її доля вирішується не тільки в сутичці на лінії фронту. Зрада на різних рівнях, переважання особистих інтересів може наперед визначити поразку навіть за найкращих позиціях і сили воїнів на передовій», – написав він.
«Світ дивиться на цей арбітраж як на випробування для України – наскільки ми як країна готові відстоювати наші національні інтереси, наскільки задля цього ми готові ставити компетентність вище від лояльності, наскільки ми розуміємо, що успіх нашої країни – це успіх кожного з нас», – додав Юрій Вітренко.
За його словами, слухання щодо транзитного контракту починаються вже в понеділок, і він іде готуватися до них.
Слухання щодо контракту на постачання газу вже відбулися у вересні – жовтні. На самі рішення арбітражу щодо контракту на купівлю газу очікують до квітня наступного року, щодо контракту на транзит газу – до червня.
Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...
Європейська комісія у 2026 році підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади "Права і справедливості". Про це RMF FM повідомили у Єврокомісії у відпо...