На замітку вкладникам: Які банки можуть зникнути з системи України з 1 квітня

"Під питанням" у регулятора чотири банки, структура власників яких приводиться у відповідність до чинних вимог: Агрокомбанк, ТАСкомбанк, "ПІН банк" і банк "Альянс".

Які банки можуть зникнути з системи України з 1 квітня. Фото: dsnews.ua.

Із 1 квітня 2016 року до банків, власники яких не вжили заходів для забезпечення прозорої структури власності, будуть застосовані санкції. Причому покарання за непрозорість може бути суворим. Яких банків це може торкнутися, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Спочатку НБУ вимагав від банків стати прозорими до 1 січня 2016 року, але потім переніс терміни. Втім, уже зараз структура здебільшого кредитних установ не викликає у регулятора питань.

Зараз "під питанням" у регулятора чотири банки, структура власників яких приводиться у відповідність до чинних вимог: Агрокомбанк, ТАСкомбанк, "ПІН банк" і банк "Альянс".

У 16 установах розглядаються пакети документів власників, ще в п'яти регулятор здійснює додаткову роботу з поданою банками інформацією: "Юнісон банку" Вадима Новинського, банку "Земельний капітал", Смартбанку, Класікбанку й "Інвестиційно-трастовому банку".

Після арешту в Ізраїлі глави наглядової ради "Платинум банку" Григорія Гуртового НБУ вирішив відкласти узгодження документів на купівлю Гуртовим акцій "Платинум банку".

Юристи визнають: виконати вимоги регулятора непросто. У першому півріччі 2015 року через 49 заявок на узгодження придбання істотної участі НБУ задовольнив лише 12. У третьому кварталі отримали "добро" п'ять із 13 покупців. У четвертому кварталі на 19 заяв була лише одна відмова.

НБУ не просто вимагає обов'язкового розкриття реальних бенефіціарів компанії-покупця, а й висуває до них суттєві майнові вимоги, перевіряючи їхню "податкову дисципліну".

Головна заковика полягає в легальності походження коштів, а з цим якраз виникають великі проблеми. "Ми ніколи не узгодимо угоду, якщо покупець просто приніс гроші у валізі", - розповідають у НБУ.

Не повірять чиновники і в "щастя", якщо потенційний покупець зміг виручити гроші від продажу цінних паперів за ціною, яка в рази перевищує вартість аналогічних угод на ринку.

Як повідомлялося раніше в ЗМІ, 10 лютого правління НБУ ухвалило рішення про зарахування ПАТ КБ "ТК Кредит" у категорію неплатоспроможних. Вперше банк виведений із ринку через непрозорість структури власності.

Притиснути агресора: Bloomberg з'ясував, що увійде до нового пакета санкцій ЄС проти РФ

вівторок, 7 травень 2024, 17:37

Єврокомісія розробляє 14-й пакет санкцій проти Росії – до нього можуть увійти обмеження щодо російського аналога SWIFT, пропагандистських ЗМІ, СПГ, рідкоземельних металів та транспортних компаній. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на знайомі з с...

У Кремля проблеми: Експерт із міжнародної економіки дав прогноз, коли у Росії закінчаться гроші на війну

вівторок, 7 травень 2024, 14:49

Держава-агресор Росія вихваляється, що санкції нібито не впливають на економіку, однак вже використала близько половини коштів з Фонду національного добробуту, зокрема і для ведення війни. Втім гроші і в ньому можуть закінчитися вже у 2025 році, переда...