З оновленим дизайном: Нацбанк ввів в обіг нову банкноту 20 гривень (фото)

Вона перебуватиме в обігу одночасно з банкнотами зразка 2003 року.

Фото:Press office NBU

Відсьогодні, 25 вересня, Нацбанк ввів в обіг оновлену банкноту 20 гривень зразка 2018 року. Загалом, випустять спочатку близько п'яти мільйонів штук купюр цим номіналом. Про це повідомила прес-служба головного фінрегулятора, передають Патріоти України.

У дизайні основні мотиви оформлення банкноти майже не змінилися - залишилися портрет письменника Івана Франка, зображення Львівської опери. Також купюра зберегла колір - зелений.

Після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот громадянам не потрібно буде обмінювати банкноти попереднього зразка на нові, зазначили в НБУ. Оновленими банкнотами регулятор поступово заміщуватиме зношені та пошкоджені 20-гривневі банкноти зразка 2003 року.

Оновлення банкнот гривні Національний банк розпочав з банкнот номіналом 100 гривень зразка 2014 року (в обігу – від березня 2015-го) та 500 гривень зразка 2015 року (в обігу – від квітня 2016-го).

Загалом у цьому році буде надруковано близько 60 млн банкнот номіналом 20 грн, які мають забезпечити потреби економіки в цьому номіналі та поступову заміну зношених банкнот номіналом 20 гривень.

Cтаном на 1 вересня 2018 року у готівковому обігу України перебувало близько 125 млн банкнот номіналом 20 грн на суму майже 2,5 млрд грн (близько 4,4% від загальної кількості банкнот у готівковому обігу).

У зв’язку з фізичним зношенням банкнот гривні Національний банк щороку вилучає близько 800 млн штук банкнот усіх номіналів. Майже половину з них становлять саме банкноти низьких номіналів від 1 до 20 грн.

Джерело: ТСН.ua

Українцям можуть скасувати виплату пенсії: Як діяти та що потрібно знати

середа, 14 травень 2025, 8:44

В Україні пенсійні виплати можуть бути призупинені, якщо людина не пройшла фізичну ідентифікацію або на її рахунку немає руху коштів понад 6 місяців. Щоб поновити виплати, достатньо подати заяву та пройти верифікацію – особисто або онлайн. Про це повід...

Українці можуть повторно отримати компенсацію за пошкоджене майно: Що варто знати

середа, 14 травень 2025, 7:30

Українці, чиє майно зазнало повторного пошкодження під час війни, мають право знову отримати компенсацію – навіть якщо вже отримували її раніше. Для цього потрібно пройти верифікацію використання попередніх коштів, закрити старий рахунок і подати нову ...