Нахабність окупантів: З українських родовищ Росія вкрала три мільярди кубометрів газу

​У 2014 році бурові установки, флот та інше майно української державної компанії "Чорноморнафтогаз" були захоплені під час анексії Криму Росією

окупанти викачують мільярди кубометрів українського газу після анексії Криму. Ілюстрація:http://eircenter.com/

Із початку окупації Криму Росія з українських родовищ на шельфі Чорного моря викачала мільярди кубометрів газу. Про це заявила глава компанії "Чорноморнафтогаз" Світлана Нєжнова, повідомляють Патріоти України з посиланням на Крим.Реалії.

"Одеське родовище – найбільше, яке введено в експлуатацію в 2011-12 роках. І з нього найбільша кількість газу на сьогодні видобувається і постачається до Криму. Тобто фактично за 2014 рік з нього нелегітимною владою Криму, тобто Російською Федерацією, було видобуто 1 мільярд 117 мільйонів кілометрів. У 2015 році – 980 мільйонів кубометрів і в 2016 р., відповідно, 880 мільйонів", – сказала Нєжнова.

Як відомо, у 2014 році бурові установки, флот та інше майно української державної компанії "Чорноморнафтогаз" були захоплені під час анексії Криму Росією. Після цього НАК "Нафтогаз України" втратила контроль над цим кримським підприємством. Пізніше ДАТ "Чорноморнафтогаз" було відтворено на материковій частині України.

У грудні 2015 року прес-служба захопленого кримського "Чорноморнафтогазу" повідомила, що дві сучасні бурові установки В-312 і В-319 загальною вартістю понад 25 мільярдів рублів переміщені із зони Одеського газового родовища до Криму "у зв'язку зі складною міжнародною обстановкою, ризиками втрати життєво важливих активів".

Служба безпеки України надіслала пропозиції в українське Міністерство закордонних справ з приводу "націоналізованого" російською владою Криму підприємства "Чорноморнафтогаз", що здійснив переміщення цих установок, і запровадження відповідних санкцій. Також в СБУ зазначили, що для захисту національних інтересів Україна подала міжнародний позов до Стокгольмського арбітражу.

Не все так погано? Ціни на популярні продукти почнуть знижуватись - яка вартість очікується наприкінці липня

п’ятниця, 18 липень 2025, 7:34

В Україні ціни на продукти за рік зросли на понад 20%, а яблука подорожчали майже втричі через поганий врожай та імпорт. Однак у липні очікується сезонне здешевлення овочів, а восени – стабілізація, якщо не завадить погода. Про це розповів економіст Ол...

Цифри вкрай сумні: Мільйони українців живуть за межею бідності - названо суму доходів, яка вказує на зубожіння

п’ятниця, 18 липень 2025, 6:47

Українці, які витрачають менше ніж 345,28 грн на день, вважаються такими, що живуть за межею бідності – саме такий поріг встановлено в Україні у 2024 році. Згідно інформації, якщо людина має менш ніж 10 358 грн на місяць, вона не може покрити базові по...