Національна комісія "сіла в калюжу": Російський бізнесмен відсудив в України 4G-частоти

Ес-Лайн раніше належала українському Beeline. Після об'єднання Beeline з Київстаром компанія опинилася у власності російського бізнесмена Євгена Ройтмана.

Російський бізнесмен Євген Ройтман. Фото: kommersant.ruКиївський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні апеляції Національної комісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації у справі проти телеком-оператора Ес-лайн. Про це йдеться в його ухвалі від 30 червня, пишуть Патріоти України з посиланням на українські ЗМІ.

16 лютого НКРЗІ вдруге відмовила Ес-Лайн продовження загальнонаціональної ліцензії в діапазоні 2,3-2,345 ГГц у зв'язку з невиконанням вимог ліцензійних умов (неповне освоєння радіочастот). Термін дії ліцензії компанії стік в квітні цього року. Про те, які послуги надає компанія, інформації у відкритих джерелах немає. Суди першої та другої вказали на те, що Нацкомісія не вправі була відмовити компанії у продовженні строку дії ліцензії, при наявності однієї з наступних обставин: 1) ліцензіатом виконуються всі умови, зазначені в ліцензії; 2) умови, зазначені в ліцензії, не виконані з причин, які не залежали від користувача.

Суд посилається на лист Українського державного центру радіочастот від 3 березня 2016 року, в якому говориться, що Генштаб не погодив використання спектра радіочастот компанії в комерційних цілях. З цього суд зробив висновок, що терміни освоєння ліцензії порушені компанією не з її вини.

При цьому колегія суддів не взяла до уваги доводи НКРЗІ про те, що ЕС-Лайн звернулося до УДЦР із заявами про видачу висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів на неосвоєні смуги радіочастот тільки в лютому 2016 року. Адже термін освоєння ліцензії закінчився ще в грудні 2008 року. І Генштаб міг надати необхідні узгодження ще у період з 2006 по 2008 рр. Такі твердження ґрунтуються виключно на припущеннях», — йдеться в ухвалі суду.

Ес-Лайн раніше належала українському Beeline. Після об'єднання Beeline з Київстаром компанія опинилася у власності російського бізнесмена Євгена Ройтмана. НКРЗІ в березні навіть вже зарезервувала під конкурс на зв'язок четвертого покоління (4G LTE) першу порцію радіочастот, у т. ч. і частоти Ес-Лайну. Адже в кінці 2015 року НКРЗІ почала підготовку до конкурсів 4G. До середини 2017 року телевізійні канали повинні будуть звільнити під мобільний зв'язок ще одну порцію частот в діапазоні 700-800 МГц. А до початку 2018 року повинні бути завершені всі процедури підготовки до тендерів.

Нагадаємо також, що НКРЗІ в лютому не дозволила компанії Ес-Лайн почати дострокове впровадження радіотехнології 3GPP LTE (4G) на всій території України. Відповідне рішення було прийнято на засіданні 23 лютого. А нещодавно стало відомо, що НКРЗІ майже в 500 разів збирається підвищити щомісячну плату за радіочастоти, які використовує в тому числі і Ес-Лайн.

Нова версія угоди про надри - чисте здирництво? - Адміністрація Трампа посилює вимоги до України – ЗМІ

неділя, 23 лютий 2025, 1:52

Команда Трампа жорстко продавлює новий договір, який передбачає, що у власності США буде 100% майбутнього фонду, який наповнюватиметься грошима з українських мінералів і нафти. Адміністрація президента США увечері в п’ятницю надіслала Києву нову версію...

Один із найбагатших угорців: Зять Орбана веде переговори щодо купівлі російської "дочки" Raiffeisenbank

субота, 22 лютий 2025, 20:48

Зять прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Іштван Тіборц нібито веде переговори про купівлю російського представництва австрійської групи Raiffeisen (RBI). Про це 21 лютого повідомило видання Der Standard, передають Патріоти України. Як пише видання...