Не жінка, а скарб нації: Витрати на виборчу кампанію Тимошенко можуть перевищити суму держзакупівель озброєнь для ЗСУ, - ЗМІ

Тільки з липня по вересень «Батьківщина» витратила 53 млн гривень на рекламу по телебаченню і 19 млн гривень - на зовнішню рекламу, білборди і сателіти.

Юлія Тимошенко. Фото: AFP.

Політична сила «Батьківщина» заплатила 100 млн гривень за рекламу «Нового курсу» Юлії Тимошенко. Про це свідчать дані фінансових звітів партії за другий і третій квартали 2018 року, повідомляють Патріоти України із посиланням на Комітет виборців України.

Однак всі витрати можуть бути порівняні із закупівлею зброї для України в 2018 році, вважають експерти. Про це розповів «Прямий». Так, тільки з липня по вересень «Батьківщина» витратила 53 млн гривень на рекламу по телебаченню і 19 млн гривень - на зовнішню рекламу, білборди і сателіти.

Витрачені гроші вказані як внески на користь партії. У той же період з липня по вересень партія отримала внески на 75 млн гривень, частина внесків була однаковою за розміром на суму 148 000 гривень. Варто зазначити, що такі суми навряд чи випадкові - фактично таким чином фізособи можуть уникати спеціальної фінансової перевірки. Адже фінансова операція на суму, що перевищує 150 000 гривень, вже підлягає обов'язковому фінансовому моніторингу.
«Три нюанси. Момент перший. Ми всі дуже добре пам'ятаємо, як перед виборами 2014-го Юлія Володимирівна була ініціатором і дуже голосно на всіх прес-конференціях заявляла: я категорично вимагаю, щоб політики припинили цю зомбуючу, негативну, дорогу рекламу на білбордах на телеканалах, уявляйте свою позицію, доводить свою правоту, а гроші віддайте в зону АТО. Що маємо? Побачили.
Момент другий, що стосується цих підпорогових сум, стосується джерел, які нібито звичайні прості виборці. Ми прекрасно розуміємо, що це повна брехня. Це роблять багато політичних сил. Це обман, обман виборців, обман держави тощо. Ми прекрасно розуміємо, що там, де є обман, там будуть потім наслідки. Я як все-таки журналіст займався декількома моментами - поїздки, скажімо, Юлії Володимирівни до Ігоря Коломойського, до Рестіса - це такий мільярдер в Греції, дуже не чистий на руку і дуже з сумнівними планами охопити і захопити інфраструктуру портову в Україні, особистий партнер Новинського в бізнесі тощо. І, очевидно, що гроші йдуть звідти. А там, де дали гроші олігархи, українські або закордонні, їх доведеться віддавати нам, а не тим, хто рекламується.
І момент третій - за сумою. Насправді рекламний ринок найбільш закритий і найменш правдивий, скажімо так. Розрахунки експерти робили і ми вийшли на те, що Юлія Володимирівна планує на рекламу та інші заходи, пов'язані з проведенням виборів, витратити десь близько 300-400 млн доларів. Ви розумієте собі астрономічность цієї суми? Просто помножте це на 28, умовно кажучи, і отримаєте розмір в гривнях. І подумайте, хто це буде повертати. Це страшні гроші, просто неймовірні", - зазначив політичний експерт Тарас Чорновіл.

Китайці фінансувати не схотіли: Росіянам запропонують скинутися на мегапроект "Газпрому"

вівторок, 26 травень 2020, 11:59

Китайському China Development Bank запропонували оплатити 70% проекту загальною вартістю 14 млрд доларів, однак банк відмовився від "спокусливої" пропозиції. Проект «Газпрому» з будівництва газохімічного комплексу в Усть-Лузі вартістю 750 млрд рублів м...

Українці повинні заплатити податки за свої квартири і будинки: У податковій розповіли, хто і скільки віддасть

вівторок, 26 травень 2020, 9:44

Українці в 2020 році мають заплатити податки за свої квартири і будинки за минулий рік. Платити потрібно за нерухомість, яка перевищує площу 60 кв.м (квартири) і 120 кв.м (для будинків). При цьому власники великих квартир (від 300 кв.м) і будинків (від...