Польська державна нафтогазова компанія PGNiG у четвер підписала новий довгостроковий контракт на поставку зрідженого природного газу зі США у рамках зусиль щодо зниження енергетичної залежності від Росії, передають Патріоти України.
Як повідомляє Associated Press, PGNiG підписала 24-річний контракт з американським постачальником Cheniere під час церемонії у Варшаві, в якій взяли участь міністр енергетики США Рік Перрі і президент Польщі Анджей Дуда.
"Це є знаком для всієї Європи, що так буде розвиватися ваша енергетична безпека, ваші джерела енергії будуть диверсифіковані", - сказав Перрі. Вартість контракту з польською компанією не розголошується відповідно до традиційної секретності таких енергетичних угод.
Однак, за словами голови правління PGNiG Пьотра Возняка, ціна на газ є на 20-30% нижчою, ніж Польща платить нинішньому постачальнику – "Газпрому".
Згідно з угодою, Польща отримає близько 700 мільйонів кубічних метрів газу з 2019 по 2022 рік та 39 мільярдів кубічних метрів з 2023 по 2042 рік. Возняк повідомив, що угода також забезпечить безпечну мережу для захисту України від несподіваних зупинок у поставках російського газу.
За його словами, PGNiG планує підписати ще дві угоди щодо поставок газу з США. У жовтні PGNiG підписала окремий довгостроковий контракт на покупку близько 40 мільйонів тонн або понад 50 мільярдів кубічних метрів зрідженого природного газу з американськими фірмами Venture Global Calcasieu Pass та Venture Global Plaquemines LNG, які базуються в Луїзіані.
У Польщі завершується контракт на поставки російського газу від "Газпрому" й продовжувати його вона не має наміру. Угода Польщі з американськими компаніями стала першою такою в Центральній і Східній Європі.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...