Окупанти обкрадають Україну: СБУ вимагає запровадження санкцій проти «Чорноморнафтогазу»

Для захисту національних інтересів Україна подала міжнародний позов до Стокгольмського арбітражу.

Нафтова платформа у Чорному морі. Фото: www.capital.ua.

Служба безпеки України направила пропозиції до українського МЗС щодо «націоналізованого» окупаційною «владою» Криму підприємства «Чорноморнафтогаз», який напередодні здійснив переміщення нафтових платформ на Одеському газовому родовищі. Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит Крим.Реаліі прес-служби СБУ, передають Патріоти України.

Як повідомили у відомстві, пропозиції до МЗС України спрямовані «з метою застосування до державного унітарного підприємству Криму «Чорноморнафтогазу» спеціальних економічних обмежувальних заходів (санкцій) у вигляді блокування активів і припинення дій торгових угод, спільних проектів і промислових програм в окремих сферах».

У СБУ зазначили, що для захисту національних інтересів Україна подала міжнародний позов до Стокгольмського арбітражу. «Через анексію Криму Україна не мала доступу до самопідйомної плавучої установки «Петро Годованець» і «Україна», розташованих у Чорному морі на Одеському газовому родовищі. До окупації АРК бурова платформа «Таврида» та бурові установки «Петро Годованець» і «Україна» здійснювали видобуток вуглеводнів згідно з внутрішнім розпорядженням керівника Державного унітарного підприємства Республіки Крим «Чорноморнафтогаз». Крім того, за вказівкою останнього, обладнання переміщено в АР Крим», – зазначили в СБУ.

На початку грудня, у зоні Одеського газового родовища, Росія почала установку нафтовидобувної платформи «Чорноморнафтогазу» «Таврида», яка раніше перебувала у районі Криму і була захоплена Росією після анексії півострова. Кораблі Держприкордонслужби України відстежують ситуацію у зоні Одеського газового родовища, де знаходяться бурові установки «Чорноморнафтогазу» і кораблі, що їх обслуговують.

Прес-служба «Чорноморнафтогазу» повідомила, що дві сучасні бурові установки В-312 і В-319 переміщені «у зв’язку зі складною міжнародною ситуацією, ризиками втрати життєво важливих активів». У МЗС України 16 грудня висловили обурення Росії щодо ситуації з буровими установками «Чорноморнафтогазу» і зажадали їх повернути Україні.

У 2014 році бурові установки та інше майно української державної компанії «Чорноморнафтогаз» були захоплені під час анексії Криму Росією. Після цього НАК «Нафтогаз України» втратила контроль над цим кримським підприємством.

Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: Ось як перерахують кожну виплату

неділя, 23 лютий 2025, 23:40

З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...

Українку, яка отримала у спадок будинок із пошкодженим лічильником, змусили доплатити за газ 116 тис. грн: У чому причина

неділя, 23 лютий 2025, 23:10

Балаклійський районний суд Харківської області зобов'язав місцеву жительку заплатити "Харківгазу" 115,8 тис. грн через пошкоджену пломбу на лічильнику. Жінка отримала будинок у спадок, а під час перевірки представники оператора виявили порушення. Про ц...