Поверніться! Без вас у "ЛНР" немає майбутнього, - Плотницький та «мер» Луганська зазивають українських бізнесменів

Терористи в паніці, досі до Луганську не повернулися більше 60 000 городян, які виїхали у 2014 році. За даними « міської адміністрації», 90% з них, хто виїхав - українські бізнесмени.

Ігор Плотницький

Саме ця частина активного населення дозволяла Луганську розвиватися, відбудовуватися, платити зарплати і наповнювати місцевий бюджет, зазначають Патріоти України. Після того, як підприємці середньої ланки виїхали і вивезли свої підприємства на мирні території - до Києва, Дніпропетровська, Харкова, Одеси та ін, важелі збагачення у луганських бойовиків дуже обмежені.

Ті підприємці, хто ризикнув залишитися в Луганську задушені податками і їм ледь вистачає на оплату щомісячного патенту, оренди торгового місця і інших витрат, які так чи інакше виникають після несподіваних візитів податківців і поліцаїв «ЛНР».

У луганській мерії констатують, що багато з підприємців найближчим часом не повернуться, є такі, хто взагалі виїхав назавжди.

"На жаль, наші надії на те, що представники середнього бізнесу після припинення бойових дій у місті повернуться в Луганськ, не підтвердилися. А нам так потрібні підприємці, без них важко, з бюджетом проблеми", - розповів на прес-конференції 25 грудня, «мер» Луганська Маноліс Пілавов.

На переконання цього діяча окупаційної влади, саме підприємці середньої ланки довгі роки інвестували економіку, створювали нові робочі місця, наповнювали бюджет.

"І зараз би вони могли допомогти молодій луганської республіці. Але ніхто повертатися не хоче", - жаліється Пілавов.

Функціонер окупантів додав, що теми повернення українських бізнесменів у місто торкнувся і ватажок «ЛНР» Ігор Плотницький, який обіцяє підприємцям безпеку та всілякі блага, аби вони повернулися.

За даними самопроголошеного луганського мера Маноліса Пілавова, наразі в місті живе близько 440 000 чоловік. До війни в Луганську проживало трохи більше 500 000 людей.

Відзначимо, що щомісячний патент підприємця в «ЛНР» коштує близько 600 рублів (300 гривень). Плюс торговці оплачують оренду своїх місць. Це, за різними даними, від 1,5 тисячі рублів і вище. На всі організаційні питання у луганських підприємців щомісяця йде в середньому більше 3 тисяч рублів.

При цьому середня пенсія і зарплата в ЛНР 2200 - 3000 рублів, у перерахунку на гривні приблизно 700 - 900.

Удар може бути нищівним: Росія втратить десятки мільярдів через нову цінову стелю на нафту, - Власюк

неділя, 20 липень 2025, 10:28

До кінця 2025 року Росія може втратити від 15 до 30 мільярдів доларів нафтових доходів через нову стелю цін на нафту. Якщо цей фактор використати "на повну", РФ втратить найбільше грошей. Про це заявив уповноважений президента України з питань санкційн...

"Ми маємо чесно порахувати...": Гетманцев розкритикував розмір прожиткового мінімуму в Україні

неділя, 20 липень 2025, 8:31

Встановлений в Україні прожитковий мінімум у розмірі близько 3000 гривень не відображає реальних потреб та витрат людей. Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансової політики Данило Гетманцев в інтервʼю для видання "Новини.LIVE", пе...