Продамо-не продамо? Зразу після розірвання зони вільної торгівлі, Кремль заявив, що хоче більше української електрики для Криму

Окупований Крим продовжує показувати свою нездатність існувати без України.

Ілюстрація:dt.ua

На сьогоднішній день на півострові немає повноцінних можливостей забезпечити людей світлом і тому доводиться використовувати українську електроенергію. Про це пише видання Диалог, інформують Патріоти України.

Для підтримки окупаційного режиму та уникнення народних хвилювань, влада РФ вирішили збільшити кількість виділених коштів на закупівлю української електрики, повідомила прес-служба Кабміну РФ.

Мабуть, щоб уникнути звинувачень у недостатній увазі з боку Росії, уряд РФ в 2016 році вирішив виділити на закупівлю електроенергії на 800 млн. рублів більше, ніж у поточному році - 13,2 мільярда рублів.

У постанові уряду РФ, яка опублікована на їхньому сайті, йдеться про те, що така сума грошей виділяється "в якості енергозбутової організації, що здійснює покупку електричної енергії з енергосистем іноземних держав і у виробників".

Так, заяви Путіна про припинення торговельних відносин з Україною носять, по суті, суто політичний формат. Як видно, Міненерго Росії може підтримувати лише свою країну, а на захоплений півострів у неї не вистачає ресурсів навіть незважаючи на те, що Путін раніше розпорядився запустити т.зв. енергоміст Кубань-Крим.

Так що, українська влада має ефективний важіль тиску на своїх політичних і військових опонентів. Будемо сподіватися, що вона скористається ним вміло.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року між Україною і Росією припиняє діяти зона вільної торгівлі.

Розробники позиціонують свою технологію як екологічний прорив: У США навчилися виробляти авіапаливо з коров’ячого гною

понеділок, 22 червень 2026, 18:39

Американський стартап Circularity Fuels заявив про успішний запуск першого у світі пілотного заводу, який перетворює коров’ячий гній на синтетичне авіаційне паливо, передають Патріоти України з посиланням на PiataAuto. . Останніми роками науковці акти...

Трамп промахнувся: Санкції США лише прискорили технологічний стрибок Китаю, - The Economist

понеділок, 22 червень 2026, 16:56

Попри жорсткі санкції США на постачання передових мікросхем, у Китаї почався новий масштабний етап розвитку штучного інтелекту та робототехніки. Китайські розробники зуміли компенсувати дефіцит обладнання завдяки унікальній алгоритмічній ефективності, ...