"Прощай немытая", як сказав Порошенко: У Гройсмана запевняють, що за три роки Україні вистачатиме газу власного видобутку

Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон проаналізував засади Енергетичної стратегії України до 2035 року.

Ілюстрація:EIR Center

Енергетична стратегія України до 2035 року передбачає, що до 2020 року Україна повністю забезпечить себе газом власного видобутку і збільшить питому вагу альтернативних джерел енергії до 11%. Про це віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон розповів Директору Євразійського центру Атлантичної Ради Джону Гербсту, передають Патріоти України з посиланням на Урядовий портал.

"Основа Енергетичної стратегії-2035 - енергетична безпека країни, комплексний розвиток енергетики з урахуванням екологічних вимог, забезпечення інтеграції електричного і газового секторів України до ринку європейських країн, збільшення частки "зеленої" енергії, все більшої відмови від викопних видів палива.

Наше короткострокове завдання - до 2020 року істотно наростити власний видобуток газу і збільшити питому вагу альтернативних джерел енергії до 11%", - зазначив Кістіон.

За його словами, в України вже є помітні позитивні зрушення: прийнято Концепцію розвитку газовидобувної галузі, у парламенті знаходяться законопроекти, якими пропонується знизити рентну ставку для газу, видобутого з нових свердловин, спростити процедури відведення земельних ділянок для здійснення геологорозвідувальних робіт.

"Ми працюємо над запровадженням прозорих й зрозумілих умов роботи в нафтогазовій сфері, без затягування реалізації проектів в часі, як для українського бізнесу, так і закордонного - щоб усі працювали у рівних умовах на благо України.

Бо наше завдання не лише забезпечувати себе повністю власними енергоресурсами, але й стати експортером нафти і газу в Європу. А без новітніх технологій, якими володіють передові міжнародні компанії, та інвестицій, поставлених нами цілей швидко не досягнути", - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Скільки коштуватиме долар через два роки: ЗМІ дізналися негативний прогноз НБУ

четвер, 11 серпень 2022, 10:50

Найближчі два роки будуть важкими для української економіки. Виросте курс долара - вже в 2023-му він може досягти 45 грн/дол. Про це йдеться в прогнозах Національного банку України та уряду, які потрапили в розпорядження видання Obozrevatel, передають ...

Тарифи на газ в Україні та важка зима: Що чекає на українців під час опалювального сезону

четвер, 11 серпень 2022, 7:28

На українців чекає найскладніший в історії опалювальний сезон, кажуть і прем'єр-міністр Денис Шмигаль, і президент Володимир Зеленський. Імовірно, проблем із наявністю газу не буде, проте загроза російських ракетних ударів по об'єктах комунальної інфра...