Енергетична стратегія України до 2035 року передбачає, що до 2020 року Україна повністю забезпечить себе газом власного видобутку і збільшить питому вагу альтернативних джерел енергії до 11%. Про це віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон розповів Директору Євразійського центру Атлантичної Ради Джону Гербсту, передають Патріоти України з посиланням на Урядовий портал.
"Основа Енергетичної стратегії-2035 - енергетична безпека країни, комплексний розвиток енергетики з урахуванням екологічних вимог, забезпечення інтеграції електричного і газового секторів України до ринку європейських країн, збільшення частки "зеленої" енергії, все більшої відмови від викопних видів палива.
Наше короткострокове завдання - до 2020 року істотно наростити власний видобуток газу і збільшити питому вагу альтернативних джерел енергії до 11%", - зазначив Кістіон.
За його словами, в України вже є помітні позитивні зрушення: прийнято Концепцію розвитку газовидобувної галузі, у парламенті знаходяться законопроекти, якими пропонується знизити рентну ставку для газу, видобутого з нових свердловин, спростити процедури відведення земельних ділянок для здійснення геологорозвідувальних робіт.
"Ми працюємо над запровадженням прозорих й зрозумілих умов роботи в нафтогазовій сфері, без затягування реалізації проектів в часі, як для українського бізнесу, так і закордонного - щоб усі працювали у рівних умовах на благо України.
Бо наше завдання не лише забезпечувати себе повністю власними енергоресурсами, але й стати експортером нафти і газу в Європу. А без новітніх технологій, якими володіють передові міжнародні компанії, та інвестицій, поставлених нами цілей швидко не досягнути", - наголосив Віце-прем’єр-міністр.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...