Тринадцять країн Євросоюзу підтримали пропозицію наділити офіційних осіб ЄС правом вести переговори з Росією з приводу заперечень щодо газопроводу "Північний потік-2", який будується з Росії до Німеччини в обхід України. Про це пише Радіо Свобода, передають Патріоти України.
Під час неформальної дискусії серед міністрів енергетики Євросоюзу вони виступили проти будівництва трубопроводу.
Як очікується, країни ЄС восени повинні проголосувати за мандат, який уповноважує представників Європейської комісії правом виступати на переговорах із Росією від імені Євросоюзу в цілому.
Німеччина, основний вигодонабувач від трубопроводу, розглядає його як чисто комерційний проект. Канцлер Ангела Меркель минулого тижня заявила, що не бачить жодної ролі для Єврокомісії в переговорах про "Північний потік-2".
Загалом план відображає розбіжності всередині ЄС щодо того, як вести бізнес з Росією, поставки з якої покривають третину газових потреб ЄС, незважаючи на санкції проти Москви в зв'язку з її військовим вторгненням в Україну.
У приватному порядку чиновники ЄС висловили сподівання, що прямі переговори з Росією призведуть до відстрочки проекту до 2019 року, що позбавить "Газпром" важелів на переговорах по транзитних тарифах для України, через яку проходять всі основні шляхи поставок газу в Європу. Німеччина, Австрія і Франція, де є фірми, які співпрацюють з "Газпромом", відмовилися взяти слово під час дебатів.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...