Тринадцять країн Євросоюзу підтримали пропозицію наділити офіційних осіб ЄС правом вести переговори з Росією з приводу заперечень щодо газопроводу "Північний потік-2", який будується з Росії до Німеччини в обхід України. Про це пише Радіо Свобода, передають Патріоти України.
Під час неформальної дискусії серед міністрів енергетики Євросоюзу вони виступили проти будівництва трубопроводу.
Як очікується, країни ЄС восени повинні проголосувати за мандат, який уповноважує представників Європейської комісії правом виступати на переговорах із Росією від імені Євросоюзу в цілому.
Німеччина, основний вигодонабувач від трубопроводу, розглядає його як чисто комерційний проект. Канцлер Ангела Меркель минулого тижня заявила, що не бачить жодної ролі для Єврокомісії в переговорах про "Північний потік-2".
Загалом план відображає розбіжності всередині ЄС щодо того, як вести бізнес з Росією, поставки з якої покривають третину газових потреб ЄС, незважаючи на санкції проти Москви в зв'язку з її військовим вторгненням в Україну.
У приватному порядку чиновники ЄС висловили сподівання, що прямі переговори з Росією призведуть до відстрочки проекту до 2019 року, що позбавить "Газпром" важелів на переговорах по транзитних тарифах для України, через яку проходять всі основні шляхи поставок газу в Європу. Німеччина, Австрія і Франція, де є фірми, які співпрацюють з "Газпромом", відмовилися взяти слово під час дебатів.
Глобальна торговельна війна між Сполученими Штатами Америки та Європейським Союзом може призвести до суттєвого уповільнення економік наших європейських партнерів, що зменшить їхні можливості фінансової підтримки України. Про це заявив у Телеграмі голов...
Пенсійний фонд України розпочав фінансування пенсій за квітень 2025 року. На пенсійні виплати 2 квітня спрямовано перші кошти, передають Патріоти України з посиланням на пресслужбу ПФУ. За даними пресслужби, на пенсійні виплати через "Укрпошта" спрямов...