Поточна версія законопроекту спрямована передусім проти швейцарської компанії, а також російської та італійської, котрі мають збудувати понад 90% маршруту "потоку-2"
На сайті Сенату США опубліковано текст законопроекту, яким передбачає санкції відносно ряду іноземних будівельних компаній, які задіяні в прокладці газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря, зазначають Патріоти України.
Автори законопроекту "Про захист енергетичної безпеки Європи 2019 року" - американські сенатори Тед Круз, Джон Баррассо, Том Коттон (республіканці) і Джин Шейхін (демократ). А 21 травня міністр енергетики США Рік Перрі припустив в Києві, що "в недалекому майбутньому конгрес направить такий законопроект на підпис президенту США".
Документ пропонує вводити санкції проти іноземних компаній, які надають свої спеціалізовані судна для укладання труб Nord Stream 2 в Балтійському морі.
Санкції будуть вводитися, якщо судно укладає труби на глибині від 100 футів (приблизно 30,5 м) нижче рівня моря. Потенційні санкції включають блокування активів та операцій цих компаній в юрисдикції США. А менеджерам і основним акціонерам цих компаній буде заборонений в'їзд в США. Додатково президент США матиме право ввести санкції проти компаній, що надають страхові або перестрахові послуги для суден, що прокладають труби "Північного потоку-2" на заборонених глибинах.
Судячи з матеріалів оператора проекту Nord Stream 2 про глибинний профілі трубопроводу, поточна версія законопроекту про санкції проти трубоукладачів покриває понад 90% маршруту "Північного потоку-2". Переважна більшість труб прокладається на глибинах більше 30 м. Таким чином, сенатори свідомо взяли поріг по глибині так, щоб підвести під санкції переважну більшість робіт з укладання труб. При цьому середня глибина споруджуваного газопроводу - 50 м (найглибші місця -більш 200 м, найдрібніші - 5 м).
Відзначимо, що суду для будівництва Nord Stream 2 надають три компанії - швейцарська Allseas, італійська Saipem і російська МРТС ( "Межрегіонтрубопроводстрой").
На частку трьох трубоукладачів Allseas доведеться 96% від загальної протяжності двохниткового газопроводу. Одне з її суден, Solitaire, також укладає труби в російських водах. Кожне таке судно по суті являє собою плавучий завод. У самій компанії Allseas заявили, що вважають за краще "не розмірковувати про потенційних ефекти пропонованих санкцій".
У 2024 році 87% компаній-членів Європейської бізнес асоціації (ЄБА) підвищили зарплати своїм працівникам. У 2025 році це планують зробити 88% компаній, передають Патріоти України з посиланням на опитування ЄБА. За даними опитування, 36% компаній планую...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. Текст трохи ...