"Росія використовує своє домінантне становище на ринку енергоносіїв, а також вдається до хабарництва, корупції та пропаганди, щоб підірвати західні інститути і привести до влади піддатливі уряди, нездатні або неготові протистояти Росії та її президенту Володимирові Путіну", – вказали сенатори в заяві.
Новий законопроект передбачає, зокрема, виділення $1 млрд із 2019-го до 2023 року на державні і приватні проекти у галузі енергозабезпечення в країнах, які оберуть окремо. Ці проекти в поєднанні з посиленням дипломатичної та технічної підтримки, сприятимуть диверсифікації постачань енергоносіїв в Європу і знизять контроль Росії над регіоном.
Мерфі заявив, що законопроект протистоятиме "небезпечним наслідкам російського енергетичного зашморгу, накинутого на Європу". "Володимиру Путіну багато що сходить із рук, тому що значна частина Європи залежить від російських енергоносіїв. Допомагаючи нашим союзникам залучити нові джерела енергії і допомагаючи реалізації стратегічно важливих проектів, ми можемо допомогти в ослабленні хватки Путіна, у якій опинилася Європа, і створенні робочих місць тут, у США", – заявив сенатор-демократ.
Крім допомоги Європі законопроект передбачає виділення $5 млн на рік федеральному Агентству з торгівлі та розвитку на складання техніко-економічних обґрунтувань, фінансування торгових місій, пілотних проектів та технічних робочих нарад для підтримки проектів на ранніх стадіях їхнього розроблення. Документ також закликає Держдепартамент посилити політичну і дипломатичну підтримку країн, що прагнуть покращити свою енергетичну інфраструктуру.
Ознакою завершення в Україні "епохи бідності" стане підвищення середньої пенсії від 3 до 5-6 тис. грн протягом наступних п'яти років. Про це розповіла в ефірі ObozTV депутат Верховної Ради від партії "Слуга народу" Роксолана Підласа, коментуючи плани у...
Винищувач МіГ-29 був поставлений з Росії. Загалом Єгипет закупив 46 літаків цього типу. Це падіння стало другою втратою винищувача отриманих з цієї закупівлі. Перший впав на початку листопада 2018-го року.