Російська влада потребує додаткових джерел для наповнення бюджету у зв'язку з різким падінням цін на нафту і скороченням доходів від продажу енергоресурсів. Для цього в Кремлі вирішили почати процес приватизації державних компаній. Таку думку висловив політичний оглядач Андре Баллен, передають Патріоти України з посиланням на Пресу України.
Москва вирішила продати частку державних активів у компаніях РЖД, "Алрос", "Совкомфлот", крім того на продаж будуть виставлені акції нафтових підприємств "Роснефть" і "Башнефть", банку "ВТБ" і авіаперевізника "Аерофлот".
Російська влада таким чином має намір залучити додатково 12 мільярдів євро доходів.
При цьому контрольний пакет акцій все одно буде і далі належати державі. Також Кремль вирішив не продавати активи іноземним компаніям, дозволивши брати участь у тендерах тільки вітчизняним бізнесменам.
"Звичайно, поки неясно, чи зможуть стратегічні інвестори брати участь у приватизації за допомогою створення фірм в Росії. Та навряд чи хоч одна іноземна компанія піде на такий ризик, з урахуванням діючих санкцій і того факту, що, купивши російські активи, вона все одно буде міноритарним акціонером з незначним впливом", - зазначає експерт.
Баллен вважає, що таким чином в Російській Федерації може повторитися ситуація 90-х років, коли наближені до влади люди скуповували держпідприємства за копійки.
В Україні розробляють спеціальні механізми підтримки осіб старшого віку, серед яких, зокрема, виплати додаткових сум при досягненні 65 років. В цілому підтримка людей старшого віку передбачає три складові, розповіла міністерка соціальної політики Оксан...
Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем нагадав про свій законопроєкт, який передбачає введення вторинних мит на імпорт нафти, газу, урану та інших продуктів із Росії, передають Патріоти України. Коментар Грема з’явився на тлі того, як президе...