Науково-технічна рада НАЕК "Енергоатом" в кінці травня затвердила техніко-економічний аналіз проекту будівництва енергоблоку №5 на Рівненській атомній електростанції. Про це пише LB.ua, передають Патріоти України.
Як повідомляється на сайті компанії, в 2030-2031 роках завершаться терміни експлуатації першого і другого енергоблоків РАЕС (побудовані в 1980-1981 роках, термін експлуатації продовжено в 2010 році). П'ятий енергоблок повинен стати замісною потужністю. Реалізація цього проекту складна і довготривала, тому починати вибір майбутньої реакторної установки необхідно вже зараз, в поточному році.
Компанія підкреслює, що на РАЕС не буде російських реакторів. Також не розглядаються дослідні зразки. Тому зараз варіантів три: AP-1000 (1000 МВт) американської компанії Westinghouse, ATMEA-1 (1100 МВт) - спільна розробка компаній AREVA і Mitsubishi Нeavy Industries і APR-1400 (1400 МВт) корейської КЕРСО.
Наступним етапом реалізації проекту буде розробка технічних вимог для реакторної установки.
У період між 2030 і 2040 роками генерація на АЕС України може скоротитися з 13,9 ГВт до 3 ГВт, в зв'язку з виведенням з експлуатації діючих енергоблоків, але "Енергетична стратегія України" передбачає розвиток атомної генерації.
"Енергоатом" вважає, що Рівненська АЕС, яка спочатку планувалася шестиблочною (з проектною потужністю 4835 МВт) є чудовим майданчиком для будівництва нових енергоблоків для заміщення і збільшення потужностей. Про це свідчать географічне положення (близькість до кордонів ЄС, сусідство з енергозалежними областями), соціально-економічні передумови, низька сейсмоактивність регіону, його інвестиційна привабливість, розвинена інфраструктура і потенціал електростанції.
Будівництво нового блоку РАЕС дозволить залучити інвестиції в дотаційні регіони, забезпечити розвиток промисловості, реалізувати заміщення дорогих дефіцитних енергоносіїв - газу і вугілля.
За встановленої потужності ядерних енергоблоків Україна посідає сьоме місце в світі. В Україні діють 4 атомні електростанції з 15 енергоблоками типу ВВЕР встановленою потужністю 13 тис. 835 МВт. Запорізька АЕС з 6 енергоблоків загальною потужністю 6 тис. МВт, є найбільшою в Європі.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...