Одностороннє скасування Росією режиму вільної торгівлі з Україною і часткове продовольче ембарго призведуть до скорочення українського експорту в цю країну на суму трохи більше $ 1 млрд, або близько 1% ВВП. Про це заявив науковий співробітник Інституту економічних досліджень і політичних консультацій (Київ) Микола Риженков, передають Патріоти України з посиланням на українські ЗМІ.
«Торгові бар'єри, які Росія може ввести у відповідь на застосування зони вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС, матимуть помірний вплив на експорт України. Він буде меншим, ніж могло бути кілька років тому», - сказав експерт. В якості порівняння він навів падіння експорту в Росію за втору половину 2014 року - першу половину 2015 року, що склало $ 6,8 млрд, або 6,6% ВВП.
Риженков уточнив, що повна відміна Росією режиму ЗВТ з Україною може призвести до скорочення українського експорту на $ 897 млн, або 0,9% ВВП, хоча ще в 2013 році такий ефект оцінювався б в $ 3 млрд, або 1,7% ВВП.
Втрати експорту від часткового продовольчого ембарго, як вважає експерт, складуть близько $ 130 млн, або 0,1% ВВП. За його словами, такий невеликий вплив продовольчого ембарго також пов'язаний з сильним падінням аграрного експорту в Росію через вже раніше введені Москвою заборони на імпорт м'яса, молочної та рослинної продукції.
Експерт вказав, що якщо в 2012 році український експорт до Росії склав $ 17,6 млрд. , або 25,6% від усього українського експорту, через всього два з половиною роки (друге півріччя 2014 року - перше півріччя 2015 року) він впав майже втричі - до $ 6,4 млрд, а його частка в сумарному експорті скоротилася до 14,6%.
«Вплив обмежувальних заходів буде меншим, ніж могло бути кілька років тому. У торгівлі з Росією зберігається високий рівень невизначеності, і підприємці повинні враховувати це при розробці своїх торгових стратегій», - підсумував науковий співробітник Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...