"Сегодня доллары скрываешь, а завтра Путина предашь!": У Кремлі наказали почати "антидоларову пропаганду" серед населення

Згідно з аналітичними висновками, обмеження долара в РФ призведуть до зростання його курсу як мінімум на 30%.
Росіянам розкажуть, що Путін - важливіше, ніж долари. Ілюстрація: соцмережі.

У Кремлі наказали почати «антидоларову пропаганду» серед населення - необхідно підготувати росіян до вилучення американських доларів з обороту. Для цього будуть використовуватися ЗМІ і соцмережі. Та й чиновники готові почати пропаганду «дедоларизації», зазначають Патріоти України.

При цьому, згідно з аналітичними висновками, обмеження долара в РФ призведуть до зростання його курсу як мінімум на 30%. Дедоларизацію російської економіки потрібно починати «в головах» у населення, заявив глава ВТБ Андрій Костін. Ситуація, в якій люди, які отримують і витрачають свою зарплату в рублях, перераховують все в долари, «не зовсім нормальна», сказав він в інтерв'ю телеканалу «Росія-24" в четвер.

«Ми багато вже зробили для фінансової безпеки своєї країни», тепер настав час «витіснити долари з тих областей, які вони займають не по праву», - закликав глава ВТБ.
«Подальшим кроком були б розрахунки з багатьма нашими контрагентами в рублях і національних валютах. Я думаю, що це процес тривалий і складний: це не мода, про яку ми зараз поговоримо, і всі почнуть носити рублі, такого не станеться. Це не платформу поміняти на шпильки. Це інша річ, довгострокова, важка робота», - підкреслив Костін.
Фізособи в вересні забрали з ВТБ ще близько 80 млрд рублів, випливає зі звітності банку, опублікованій в четвер. Загальний обсяг коштів населення в банку за місяць скоротився на 2,19%, до 3,56 трлн рублів. При цьому кошти підприємств і організацій на рахунках збільшилися на 2,5%, до 4,8 трлн рублів. У прес-службі ВТБ ТАСС зазначили, що скорочення депозитів фізосіб на 77 млрд рублів складає менше 1% від загального портфеля коштів.
«Однак ми спостерігаємо тенденцію з боку роздрібних клієнтів по заміщенню доларових депозитів на євро. Також клієнти стали перекладатися з доларів в інвестиційні продукти ВТБ. У вересні їх загальний портфель виріс з 581,2 мільярда рублів до 630,9 мільярда рублів», - додали в банку. Чистий прибуток ВТБ за місяць зріс на 31,5% і за 9 місяців цього року склав 132 млрд рублів. Активи зросли на 2,7%, до 13,3 трлн рублів.

Хіти тижня. Що на це скаже Зеленський? МВФ висунув Україні нові вимоги для отримання кредиту

середа, 27 травень 2020, 23:55

Для отримання другого і наступних траншів від Міжнародного валютного фонду, з яким Україна підписала нову програму співпраці, потрібно буде виконати ряд умов в енергетичній, банківсько-фінансовій, фіскальній, судовій та медичній сферах. Про це повідомл...

Окупанти дограбовують анексований півострів: У Криму вирішили приватизувати "Масандру"

середа, 27 травень 2020, 22:16

Вартість підприємства оцінили в 627,4 мільйона рублів (238 млн гривень). Підконтрольний Кремлю "парламент" окупованого Криму дозволив приватизувати підприємство з виробництва вин "Масандра". Таке рішення прийнято на засіданні 27 травня, повідомляють Па...