Ще один ніж у спину: Росія може почати доплачувати Україні за газ вже з наступного року по декілька мільярдів доларів

У позові, який "Нафтогаз" подав до "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі йдеться про встановлення тарифу на транзит у відповідності з європейськими правилами, дотримання українського і міжнародного законодавства при зміні умов контракту.

Ілюстрація:ZN.ua

У разі виграшу в Стокгольмському арбітражному суді "Газпром" буде щорічно платити Україні на 4 мільярди доларів більше за транзит газу по території України. Про це написав у Facebook комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко, передають Патріоти України.

У своєму дописі Вітренко перерахував вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому". Серед них - встановлення тарифу на транзит у відповідності з європейськими правилами, дотримання українського і міжнародного законодавства при зміні умов контракту.

Він звинуватив Росію в зловживанні "домінуючим становищем на ринку газу" і "дискримінації України в порівнянні з європейськими країнами".

"Трибунал з трьох арбітрів повинен дозволити не політичну, а юридичну суперечку - як інтерпретувати контракти, які норми права і як застосовувати. Сторони подали тисячі сторінок документів. Свідки та експерти дають свідчення. Юристи звертають увагу на кожен нюанс", - написав Вітренко.

Як повідомлялося раніше, Стокгольмський суд почав розгляд позову "Нафтогазу" проти "Газпрому" в кінці вересня. Українська компанія зажадала від російської виплатити компенсацію за ненадання газу. "Газпром" подав до "Нафтогазу" зустрічний позов у справі про неоплачені поставки газу в Україну.

Пік пройдено? - Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

вівторок, 23 червень 2026, 22:18

Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...

Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

вівторок, 23 червень 2026, 22:14

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...