Торгівельні відносини України з окупованими територіями

Неконтрольований кордон з Росією в окупованій частині став підставою для дискусій щодо незаконної торгівлі.

Торгівля з окупантами. Фото http://uainfo.org/

Багаточисленні дописувачі розкручують в соціальних мережах кампанію з підтримки торгівельних стосунків з окупованими територіями. Основне питання: "А ви собі уявляєте, у скільки обійдеться блокада ОРДЛО?".

Насправді жодних досліджень та цифр, які б ґрунтовно доводили їх, або протилежну думку нема.

У скільки обійдеться заборона на перетин товарів? У скільки обходиться Україні торгівля з суб'єктами, які роблять бізнес за межами правового поля?

Нам говорять, що Україна не контролює кордон з Росією. Тож, у разі припинення поставок, товари зайдуть з російської сторони. Мовляв, "ми втрачаємо ринок". Все так. Але тут у мене інше питання.

Україна не контролює кордон з Росією там, де він проходить на окупованих територіях. Економічні відносини з цією країною підпорядковуються національному законодавству. Товари, які Росія отримує з України, або які слідують через Росію в країни Митного Союзу підлягають оподаткуванню, накладенню мита та багато чого. Ми говоримо про експорт, як суттєву складову наповнення бюджету. З початком війни Росія заборонила ввіз величезного переліку товарів з України. Більш того, був заборонений транзит.

Суперечки та шантаж з приводу українського експорту ідуть досі. Так от. Питання: якщо кордон контролює Росія, а Україна здійснює поставки в окуповану зону так, наче нічого не сталося, чи не слідують українські товари в Росію та країни Митного Союзу без належного контролю з боку України?

Нам часто говорять про досвід Молдови. Про те, що ПМР експортує товари, якщо її підприємства мають молдовську реєстрацію та сплачують податки в бюджет. Але чомусь забувають розказати, що кордон цього самопроголошенного утворення повністю контролює Молдова.

Так, наприклад Україна надала можливість молдовським прикордонникам стати на нашому боці. Все, що експортують підприємства ПМР відбувається за наглядом країни-суверена.

Наша ситуація інша якраз тому, що Росія не бажає передавати Україні контроль над державним кордоном, тому кожна пачка майонезу, яка заходить на окуповані території може бути вивезена. Ми говоримо про величезний сегмент експорту у всьому східному напрямку. Чому хтось зараз прикладає величезні зусилля, щоб вивести весь український східний експорт у тінь? Чи це не економічна диверсія проти України?

Кілька категорій: Стало відомо, хто ще від 1 січня отримає надбавку до зарплати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:30

Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....

Є значний дефіцит: Енергетики попередили, що у п'ятницю можуть змінюватися обсяги відключень світла

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:30

В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...