У ЄС поскаржилися на різке падіння якості російської нафти - Reutеrs

Основною проблемою є підвищений вміст сірки в нафті, яку РФ постачає на нафтопереробні заводи в Німеччині, Чехії, Словаччині та Угорщині.

Ілюстрація:musavat.com

Покупці і трейдери в Європейському союзі скаржаться на різке падіння якості російської нафти сорту Urals, що може призвести до падіння попиту на нафту з Росії. Про це пише агентство Reuters із посиланням на вісім джерел на енергетичному ринку, зазначають Патріоти України.

Співрозмовники агентства повідомили, що експортна марка російської нафти, яку подають по трубопроводу "Дружба" і відвантажують танкерами через порти Балтійського та Чорного морів, регулярно виходить за межі ДЕСТ.

Основною проблемою є підвищений вміст сірки в нафті, яку Росія постачає на нафтопереробні заводи в Німеччині, Чехії, Словаччині та Угорщині.

За даними вимірювальних станцій, по північній гілці "Дружби" Росія продавала нафту, у якій уміст сірки був на 0,15% вищим від допустимого. У морських постачання Urals вміст сірки залишається в нормі, однак не відповідає стандартам її щільність.

Джерело на європейському НПЗ повідомило, що минулого року через нестабільну якість російської нафти довелося купувати більше легкої нафти для змішування з Urals. Однак тепер із нестабільної вона стала "просто поганою".

Трейдер на ринку Urals заявив, що нафтовики не можуть переробити нафту такої якості. Тому постало питання зменшення кількості нафти, яку купують у РФ, або зниження її ціни.

Інші переробники в Європі стверджують, що проблема з російською нафтою відома давно, проте раніше не стояла так гостро.

Віце-президент польської PKN Orlen Кочальский заявив, що концерн вимагатиме зниження ціни Urals у разі стабільного погіршення якості сировини.

Джерело в російській нафтовій галузі пояснило Reuters, що поліпшити ситуацію можна через введення в експлуатацію нових родовищ у Східному Сибіру, однак за угодою з країнами ОПЕК Росія скоротила видобуток на 300 тисяч барелів на добу і введення нових свердловин довелося відкласти.

Представник компанії "Транснефть" Ігор Дьомін стверджує, що вміст сірки і щільність нафти в межах нормативів і скарг від кінцевих споживачів поки не надходило.

Джерела Reuters стверджують, що РФ у 2018 році переорієнтувала великі потоки найбільш якісної нафти з ЄС до Китаю, щоб закріпитися на китайському ринку. Через це якість основного російського експортного сорту різко впала.

25 травня 2017 року країни ОПЕК домовилися продовжити скорочення видобутку нафти ще на дев'ять місяців – до березня 2018 року.

Першими стали Гельсінкі: В Європі почався експеримент з безпілотним громадським транспортом

неділя, 31 травень 2020, 0:17

У програмі беруть участь три компактних безпілотних автобуса-шаттла фінсько-іспанської компанії Sensible4-Shotl, а також норвезької Saga і канадського консорціуму Mobile Civitatem. Через 18 місяців підготовки проект автоматизованої системи управління г...

"Коли ти не можеш купити це": У США звинуватили Росію в крадіжці "Містралів" у Франції

субота, 30 травень 2020, 23:53

Те, що Росія планує скопіювати дизайн Mistral, однак не означає, що вона досягне особливих успіхів. Російський універсальний десантний корабель (УДК) проекту 23900 є клоном французького вертольотоносця Mistral ( «Містраль»), повідомляють Патріоти Украї...