У ЄС поскаржилися на різке падіння якості російської нафти - Reutеrs

Основною проблемою є підвищений вміст сірки в нафті, яку РФ постачає на нафтопереробні заводи в Німеччині, Чехії, Словаччині та Угорщині.

Ілюстрація:musavat.com

Покупці і трейдери в Європейському союзі скаржаться на різке падіння якості російської нафти сорту Urals, що може призвести до падіння попиту на нафту з Росії. Про це пише агентство Reuters із посиланням на вісім джерел на енергетичному ринку, зазначають Патріоти України.

Співрозмовники агентства повідомили, що експортна марка російської нафти, яку подають по трубопроводу "Дружба" і відвантажують танкерами через порти Балтійського та Чорного морів, регулярно виходить за межі ДЕСТ.

Основною проблемою є підвищений вміст сірки в нафті, яку Росія постачає на нафтопереробні заводи в Німеччині, Чехії, Словаччині та Угорщині.

За даними вимірювальних станцій, по північній гілці "Дружби" Росія продавала нафту, у якій уміст сірки був на 0,15% вищим від допустимого. У морських постачання Urals вміст сірки залишається в нормі, однак не відповідає стандартам її щільність.

Джерело на європейському НПЗ повідомило, що минулого року через нестабільну якість російської нафти довелося купувати більше легкої нафти для змішування з Urals. Однак тепер із нестабільної вона стала "просто поганою".

Трейдер на ринку Urals заявив, що нафтовики не можуть переробити нафту такої якості. Тому постало питання зменшення кількості нафти, яку купують у РФ, або зниження її ціни.

Інші переробники в Європі стверджують, що проблема з російською нафтою відома давно, проте раніше не стояла так гостро.

Віце-президент польської PKN Orlen Кочальский заявив, що концерн вимагатиме зниження ціни Urals у разі стабільного погіршення якості сировини.

Джерело в російській нафтовій галузі пояснило Reuters, що поліпшити ситуацію можна через введення в експлуатацію нових родовищ у Східному Сибіру, однак за угодою з країнами ОПЕК Росія скоротила видобуток на 300 тисяч барелів на добу і введення нових свердловин довелося відкласти.

Представник компанії "Транснефть" Ігор Дьомін стверджує, що вміст сірки і щільність нафти в межах нормативів і скарг від кінцевих споживачів поки не надходило.

Джерела Reuters стверджують, що РФ у 2018 році переорієнтувала великі потоки найбільш якісної нафти з ЄС до Китаю, щоб закріпитися на китайському ринку. Через це якість основного російського експортного сорту різко впала.

25 травня 2017 року країни ОПЕК домовилися продовжити скорочення видобутку нафти ще на дев'ять місяців – до березня 2018 року.

Українцям перерахували пенсії: Ось кому заплатять на тисячі гривень більше

субота, 27 липень 2024, 13:30

Середня пенсія в Україні зросла за останні три місяці приблизно на 73 грн, до 5816 грн. У січні 2024-го українці в середньому отримували 5385 грн. Якщо ж рахувати зміну розміру пенсії за весь час повномасштабної війни, то виплати зросли з 3991 до 5816 ...

Варто знати! Українців через суди змушують заплатити податки за свої старі квартири та будинки - скільки та в якому випадку треба платити

субота, 27 липень 2024, 11:30

В Україні все ще триває термін сплати податків на квартири та будинки (за умови, якщо площа перевищує "норму"). При тому Державна податкова служба продовжує через суди отримувати з боржників податки, які вони не сплатили ще з минулих років, передають П...