У Європі купувати дешевше, ніж у "Газпромі": Вітренко розповів про ціну газу, який Україна придбає у травні

Головний комерційний директор "Нафтогазу" нагадав, що компанія не купує газ у "Газпрому" вже більше 500 днів.

Ілюстрація:DT.ua

Ціна газу, який НАК "Нафтогаз України" закупить у травні у європейських постачальників, буде на $25-30 за 1000 куб. м нижче, ніж ціна за контрактом з "Газпромом". Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко, інформують Патріоти України.

"Завершили купувати планові обсяги імпортного газу на травень. З Європи. Ціна газу з Європи з поставкою в травні була нижче на $25-30 доларів, ніж ціна за контрактом з "Газпромом" в другому кварталі 2017 року," – написав він.

Вітренко нагадав, що Нафтогаз не купує газ у "Газпрому" вже більше 500 днів. Він додав, що на закупівлях з поставкою в травні різниця порівняно з можливими закупівлями у "Газпрому" склала як мінімум $21 млн, що виводить на обсяг законтрактованого газу близько 750 млн куб. м

"Як бачимо, газ із Європи дешевше, ніж з Росії. І ми економимо, купуючи не в Росії," – йдеться в повідомленні.

Також Вітренко наголосив, що умови купівлі в "Газпрому" для НАК однаково неприйнятні, тому що платежі української компанії можуть бути зараховані в рахунок зобов’язань “бери-або-плати” без поставок газу.

"На травень ми купували у провідних європейських компаній, використовуючи кредит міжнародних банків під гарантію Світового банку. З відсотковою ставкою на рівні 3%. Тобто на відсотках ми теж економимо," – додав він.

На тарифах для українців? Олігарх, який розбагатів на $1 млрд, потрапив до рейтингу найбагатших людей світу (інфографіка)

вівторок, 17 липень 2018, 15:57

Бізнесмен Рінат Ахметов зайняв 307-е місце в списку топ-500 найбагатших людей світу. Він виявився єдиним представником України в рейтингу мільярдерів, який підготувало агентство Bloomberg, повідомляють Патріоти України. Статок Ахметова оцінили в 5,71 м...

Дизайн буде іншим: В Україні з'являться нові двадцятигривневі купюри

вівторок, 17 липень 2018, 13:28

У Нацбанку кажуть, що на презентації 17 липня покажуть новий дизайн і вдосконалену систему захисту купюри. Оновлений дизайн однією з найбільш ходових в країні купюр Нацбанк поки тримає в суворій таємниці, навіть невідомо, чи буде на тій 20-ці Франко, я...