Зараз звичайні споживачі в "ЛНР" електроенергію отримують стабільно. Але підприємства поки стоять без електроенергії. Про це пише російська Газета.ru, передають Патріоти України.
Видання відзначає, що більшість заводів в "ЛНР" не працювали і до відключення Україною електрики, а Алчевський металургійний комбінат був під'єднаний до мережі на Росії і раніше.
"Найбільш проблемним моментом є вугільні шахти. Джерела в "ЛНР" стверджують, що видобуток не йде, підприємства знеструмлені" - пише видання.
На думку співрозмовника видання, забезпечити промисловість енергією з Росії найближчим часом неможливо. Вся електрика йде населенню, щоб не допустити соціального вибуху. Перспективи відновлення роботи шахт поки не зрозумілі.
Росія, в свою чергу, займається підтриманням самопроголошених "республік" Донбасу і змушена платити за збільшенням рахунків, сподіваючись, що запрацювавши хоча б на 50% їх економіка знизить витрати на "гуманітарну допомогу".
"Поки найтривожнішим питанням, яке мало помічають в Москві і Києві, залишається водовідлив з шахтних виробок. Є інформація, що на частині шахт через відключення електроенергії він вже зупинений. Це може спричинити неконтрольований процес загибелі кращих шахт Донбасу з важкими екологічними наслідками" - підкреслює видання.
Раніше повідомлялося, що електропостачання "ЛНР" буде коштувати Росії близько 3 мільярдів рублів на рік. Збільшення ціни в тарифах рівномірно розподілять по російських промислових споживачах.
Як відомо, у ніч на 25 квітня "Укренерго" повністю припинила електропостачання непідконтрольної Україні території Луганської області.
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...