Зараз звичайні споживачі в "ЛНР" електроенергію отримують стабільно. Але підприємства поки стоять без електроенергії. Про це пише російська Газета.ru, передають Патріоти України.
Видання відзначає, що більшість заводів в "ЛНР" не працювали і до відключення Україною електрики, а Алчевський металургійний комбінат був під'єднаний до мережі на Росії і раніше.
"Найбільш проблемним моментом є вугільні шахти. Джерела в "ЛНР" стверджують, що видобуток не йде, підприємства знеструмлені" - пише видання.
На думку співрозмовника видання, забезпечити промисловість енергією з Росії найближчим часом неможливо. Вся електрика йде населенню, щоб не допустити соціального вибуху. Перспективи відновлення роботи шахт поки не зрозумілі.
Росія, в свою чергу, займається підтриманням самопроголошених "республік" Донбасу і змушена платити за збільшенням рахунків, сподіваючись, що запрацювавши хоча б на 50% їх економіка знизить витрати на "гуманітарну допомогу".
"Поки найтривожнішим питанням, яке мало помічають в Москві і Києві, залишається водовідлив з шахтних виробок. Є інформація, що на частині шахт через відключення електроенергії він вже зупинений. Це може спричинити неконтрольований процес загибелі кращих шахт Донбасу з важкими екологічними наслідками" - підкреслює видання.
Раніше повідомлялося, що електропостачання "ЛНР" буде коштувати Росії близько 3 мільярдів рублів на рік. Збільшення ціни в тарифах рівномірно розподілять по російських промислових споживачах.
Як відомо, у ніч на 25 квітня "Укренерго" повністю припинила електропостачання непідконтрольної Україні території Луганської області.
Російська влада готується різко підвищити для населення тарифи на газ, електроенергію та інші комунальні послуги. Про це свідчить оновлений макроекономічний прогноз уряду РФ, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times. Згідно з докумен...
Мінфін Росії підвищив прогноз дефіциту бюджету на 2025 рік до 1,7% від ВВП з раніше очікуваних 0,5% на тлі побоювань тривалого періоду низьких цін на нафту і газ. Прогноз за доходами від нафти і газу було знижено на 24% до 8,32 трлн рублів (101,47 млрд...