Компанії РФ в Україні в даний час, як правило, оформляються через офшори. Про це заявив в коментарі виданню Гордон політолог, директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк, передають Патріоти України.
"Є велика проблема, точніше - юридична колізія з російськими банками, мобільними операторами та іншими брендами (починаючи від АЗС і закінчуючи лотереями) в Україні. Вони оформлені не як російські, а як голландські, кіпрські, белізькі і так далі. Тобто більшість з них оформлені на офшори. Саме тому важко довести, що це саме російські компанії", - зазначив Давидюк.
За його словами, президент РФ Володимир Путін є акціонером "Сбербанку Росії", який підозрюється у визнанні "паспортів" "ДНР" та "ЛНР".
"Не секрет, що у Путіна величезний інтерес в "Сбербанку", за інсайдерською інформацією, він - інвестор і акціонер цього банку. Це один з найбільших російських банків, причому не державний. Україні потрібно обмежувати діяльність російських компаній на своєму ринку, здійснювати на них тиск. Але в цьому тиску важливо вчасно зупинитися, щоб не викликати економічний хаос. А у нас багато політиків люблять загравати на цю тему. цього допускати не можна. Державні інтереси - так, бізнес окремих політиків - категорично ні", - підкреслив політолог.
Він акцентував увагу, що жителі окупованих територій Донбасу, які отримали так звані паспорти "ДНР" та "ЛНР", в майбутньому можуть виявитися особами без громадянства.
"Україна повинна використовувати всі інструменти гібридної війни, в тому числі тиск на російські компанії на своїй території, щоб боротися за суверенітет. Це сьогодні визнання паспортів "ЛДНР" на нас не впливає, але в момент реінтеграції Донбасу стане серйозною проблемою.
Володарі паспортів "ЛДНР" можуть виявитися людьми без громадянства. Буквально. Адже що таке "ЛНР" і "ДНР"? Абсолютний інформаційний фейк, який принесе багато проблем людям з точки зору документації і відносин з державою", - резюмував Давидюк.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...