​У відповідь на істерику Кремля: "Нафтогаз" готує тарифний удар по "Газпрому"

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" має намір направити лист компанії російського "Газпром" про перегляд тарифу на транзит природного газу територією України. Все в рамках чинної двосторонньої угоди. Враховано колишні промахи.

"Зараз "Нафтогаз" працює над новим листом, що буде відповідати всім формальностям ... Скоро його буде відправлено", - заявив в ефірі телеканалу ZIK комерційний директор держкомпанії Юрій Вітренко, зазначають Патріоти України.

На питання, якою має бути ціна на транзит, Вітренко відповів, що спочатку будуть переговори з "Газпромом".

Також Вітренко додав, що в 2009 році подібний лист НАК відправляв "Газпрому", але Стокгольмський арбітраж заявив, що він не відповідав всім формальностям.

Як повідомлялося, Стокгольмський суд не задовольнив вимогу "Нафтогазу" про перегляд тарифу на транзит.

"Нафтогаз" в арбітражі хотів вимагати від "Газпрому" близько $16 млрд, перегляду тарифів, розблокування віртуального реверсу і можливість оформлення транзитного контракту на іншого оператора.

Згідно з контрактом "Нафтогазу України" і "Газпрому" від 2009 року, ставка тарифу на транспортування газу територією України є плаваючою і визначається за формулою, залежною від вартості паливної складової та інфляції в Європі.

Відставка глави НБУ: Експерти зробили прогноз, наскільки може ослабнути гривня

неділя, 5 липень 2020, 13:52

На тижні, що минає, монотонна стабільність на валютному ринку, яка тривала понад півтора місяці, була порушена. З 1 липня курс долара різко пішов вгору, подолавши на наступний день позначку в 27 гривень, і на цьому не зупинився. Сприяло такому значному...

У Зеленського пояснили що відбувається з "кінцем епохи бідності" на прикладі мінімалки

неділя, 5 липень 2020, 12:58

Реальний прожитковий мінімум повинен бути на рівні 4236 гривень. Прожитковий мінімум в Україні становить 50% від фактичного. З 1 липня цей показник становить 2118 гривень. Тобто, реальний ПМ повинен бути на рівні 4236 гривень. Про це в ефірі телеканалу...